Skip to content

Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze relacje z kierownikiem mogą nas doprowadzać do szału

Niestety czasami jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.
Niektórzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest raczej niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy niestety sytuacja jest tak bardzo okropna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Dobrym wyjściem jest wtedy poszukiwanie nowej posady. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Można dla przykładu zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wtedy również zużyć nasz zaległy urlop.

Ważne jest to, aby być świadomym tego, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie.

Zajmujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie umowa kupna sprzedaży samochodu, który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś ciekawego!

Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*