Skip to content

Znaj swe prawa w sytuacji kolizji samochodem, gdyż to bardzo istotne dla ciebie oraz twoich finansów

Nieostrożność, brawura lub nadmierna prędkość – to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za kolizje i stłuczki na drodze. Podobna sytuacja potrafi zdarzyć się każdemu, nawet jeśli prowadzi ostrożnie, więc lepiej znać swe prawa w tego rodzaju przypadkach.
Nieraz przysługuje odszkodowanie a nieraz zadośćuczynienie, jak to odróżnić?
Kolizje wiążą się ze znacznymi stratami materialnymi i koniecznością ponoszenia kosztów związanych z reperacją samochodu.

dokumentacja
Autor: Franc Gardiner
Dość często w podobnych przypadkach mawia się o zadośćuczynieniu oraz odszkodowaniu, ale trzeba pamiętać, że zadośćuczynienie a odszkodowanie to dwa całkowicie inne pojęcia. Należy dowiedzieć się, jak je wyodrębniać, gdyż to bardzo ważne przy wnioskowaniu o rekompensatę. Na szczęście różnicę tych dwóch pojęć można łatwo wyjaśnić – bądź na bieżąco z
Zadośćuczynienie a odszkodowanie – kiedy co się dostaje
polityka kadrowa
Autor: cbcphotos
Źródło: http://www.flickr.com
zadośćuczynienie a odszkodowanie
Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, jak rozróżnić zadośćuczynienie oraz odszkodowanie. O odszkodowaniu mówi się, gdy zaszła strata majątkowa, czyli rozbicie samochodu podczas wypadku. Podobne szkody można łatwo ocenić i wycenić, znacznie trudniej jest, jeżeli dochodzi do szkód niemajątkowych. Właśnie te rozlicza się z wykorzystaniem zadośćuczynienia. Podobną szkodą może stać się uraz psychiczny albo problemy zdrowotne powiązane ze zdarzeniem, do którego doszło – zapoznaj się z propozycją fundacji Zielony Liść.

W wypadku, gdy ma się trudności z rozróżnieniem tych dwóch pojęć i napisaniem wniosku, można skorzystać z pomocy specjalisty od postępowania powypadkowego. Bez wątpienia opłaca się walczyć o swoje, ponieważ pieniądze w takich sytuacjach bardzo się przydadzą.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*