Skip to content

Zmień tytoń na e-papieros

Elektroniczny papieros to jeden z bardziej interesujących pomysłów XX wieku. Pomimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu wynalazca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego dzieło święci triumfy. Na czym polega innowacyjność tego odkrycia? Przede wszystkim na większej liczbie korzyści, niż strat. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, gromadzi w sobie ponad 200 związków chemicznych, z których każda wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Papieros wrogiem Twojego ciałaNajmocniej narażony na ich oddziaływanie jest układ oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Substancje te mocno powodują raka, a przemieszczając się wraz z dymem do naczyń krwionośnych pobudzają rozwój wielu różnych nowotworów. Ze względu na częsty kontakt szkodliwego dymu z tymi częściami ciała najczęściej diagnozowany jest rak dróg oddechowych, krtani oraz żołądka. Natomiast e papieros ma w ten sposób ukształtowaną przewagę nad swoim tradycyjnym pobratymcem, że w swoim składzie posiada tylko nikotynę. Dzięki temu palacze nie zanieczyszczają rodziny i znajomych szkodliwym dymem i nie narażają żadnego człowieka na zatruwanie organizmu.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros rewelacyjnie zaspokaja głód nikotynowy oraz nie jest powodem pojawienia się doskwierającego zapachu. Z tej przyczyny z sukcesem może być używany w miejscach publicznych. Może stanowić również pierwszy etap do kompleksowego rzucania palenia. Zazwyczaj osoby nałogowo palące popularne papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby następnie całkowicie pozbyć się nałogu.

Atuty e-papierosów można wymieniać w nieskończoność. Oprócz wymienionych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są niezwykle łatwe w obsłudze. Wymagają jedynie kilkakrotnego napełniania płynem oraz ładowania akumulatorem. Ich całkowity koszt jest nieporównywalnie mniejszy, niż ceny konwencjonalnych papierosów. Stało się tak dlatego, ponieważ za jednym razem zakupuje się urządzenie, a następnie uzupełnia się jedynie płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają również korzyści higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie polega na inhalacji parą, nie wydzielają przykrego zapachu, który przesiąka ubrania, pozostaje na dłoniach i powoduje brzydki zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to świetna opcja alternatywna w stosunku do zwykłego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie mogą drastycznie odstawić nałogu, a jednocześnie zależy im na zmniejszeniu ryzyka połączonego z wziewaniem niezdrowych substancji będących w zwykłym papierosie.

Co to jest e-papieros?
Papieros elektroniczny prezentuje się dokładnie tak jak tradycyjny papieros, chociaż na rynku są też proponowane bardziej interesujące modele, takie jak przypominające długopis. W smaku także niewiele różni się od tradycyjnego papierosa, a przy tym nie pozostawia w ustach niesmacznego posmaku; produkuje również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Budowa e-papierosa
Jak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest przyrządem elektronicznym, dlatego niezbędne jest zasilanie. Rolę zasilacza najczęściej realizuje akumulator, ale zdarza się, że jest to gniazdko samochodowe bądź wejście USB. W strukturę e-papierosa, obok pojemnika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest ogrzewany do postaci „dymu”) i zasilacza wlicza się również dioda, która imituje żarzenie się. Płyny do papierosów elektronicznych można otrzymać w licznych wersjach smakowych, m.in. tradycyjnego tytoniu, co ma przywodzić na myśl smak popularnych na całym świecie, legendarnych marek, ale także owocowych i ziołowych.

Masz odrobinę wolnego czasu i pragniesz pogłębić wiedzę z omawianego działu? Zatem wejdź w hiperłącze do wpisu i tam ciesz się drobiazgowymi wiadomościami.

W odpowiedzi na potrzeby, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Plusy elektronicznego papierosa
Najważniejszą zaletą e-papierosa jest fakt, że spełnia każdą funkcję typowego papierosa, za to nie niesie tak samo niekorzystnych skutków. Dodatkowo, może przyczynić się do całkowitego rzucenia nałogu poprzez stopniowe zmniejszanie stężenia nikotyny. Co więcej, elektroniczne papierosy nie są złe dla otoczenia, więc można je używać w miejscach publicznych i przy innych osobach. Oprócz tego nie produkują nieprzyjemnej woni, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Dużą zaletą ważną dla osób, które dbają o swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do utraty kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej w temacie e papieros można znaleźć wybierając na odnośnik.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*