Skip to content

Zegarki eleganckie czy casual

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta okrągła czy kwadratowa? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy wskazówkowy? Jaki na siłownię a jaki na elegancką kolację? Spróbujemy dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różne. Ale są oczywiste kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej nawet dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że posiada schludną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien natomiast spełniać wszelkie walory czytelności i komunikacji. Warto, by wykonany był z bardziej trwałych materiałów, np. ze stali szlachetnej, a jeżeli pozłacany to adekwatnie grubo, tak żeby szybko nie stracił walorów estetycznych. Mile widziane jest połączenie dwóch kolorów – „żółtego” i „białego” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się dziś formę prostokątną jako bardziej elegancką, a okrągłą jako klasyczną, niemniej jednak to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Prawie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, na pewno bardziej uwzględniając zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich „wyczynów” pod wodą.

Zegarki CasualZegarek „codzienny” powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać „trudom” normalnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, prosty w obsłudze, łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały.

Czy pragniesz może dostać link do strony lampa wisząca metalowa, gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Nie musi być drogi, po prostu w miarę tańszy a bardzo dobry. Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać jedynie niezbędne informacje – datę i czas. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy „od ręki” stwierdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem zawsze będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual ogromny wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess mają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*