Skip to content

Zanim polecisz samolotem przeanalizuj jakie prawa ci przysługują

Jeżeli jeszcze jak dotąd nie mieliśmy możliwości latać samolotem, powinniśmy koniecznie spróbować! To wspaniałe uczucie unosić się nad ziemią i spoglądać na świat innymi oczami. Mamy wtedy zupełnie odmienne odczucie, niż gdy korzystamy z innych środków transportu. Wiele ludzi nie lubi latać, ma wręcz nawet wrodzone poczucie strachu przed lataniem. Najlepiej jednak ten strach przełamać, tym bardziej, że jak wskazują badania, podróżowanie samolotem jest najbardziej bezpiecznym sposobem transportu.

samolot

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy natomiast zdarzają się trudne sytuacje. Wtedy warto znać prawa pasażera – . Kluczowe jest oczywiście to, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje każdemu pasażerowi – polecam stronę. Oczywiście muszą zajść też stosowne warunki. Warto się z nimi zapoznać zanim skorzystamy z usług danej linii lotniczej. Trzeba bowiem pamiętać, że zakupując bilet akceptujemy regulamin i wraz z nim politykę działania linii lotniczych.

Żeby uzyskać świeże informacje na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci/), a zapewne nie poczujesz się rozczarowany Sprawdź to!

Często jest jednak tak, że na zgłaszane reklamacje przewoźnik odpowiada pozytywnie, nawet pomimo wyraźnego niedopatrzenia ze strony klienta.

Wynika to z prostej przyczyny – przez lotnisko każdego dnia przewija się mnóstwo osób. Dla przewoźnika uporanie się ze sprawą polubownie jest więc zatem najzwyczajniej kwestią jak najszybszego załatwienia sprawy. Co więcej, ma on świadomość, że obecnie klient ma znacznie większe pole wyboru przewoźników, więc utrzymanie jak najlepszej opinii ze strony linii lotniczych jest w tym przypadku niezwykle istotne. Klient niezadowolony z obsługi, następnym razem nie skorzysta z usług danych linii, nawet

samolot

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

jeśli znajdzie w przyszłości atrakcyjne cenowo bilety.

Pamiętajmy więc, że zawsze możemy składać reklamacje, jednakże najlepiej zawczasu wszystko dobrze sprawdzić – jaką przewiduje się pogodę w kraju docelowym, jaki wagowo bagaż możemy mieć ze sobą, co wolno, a czego nie wolno wnosić na pokład, gdzie znajdują się odloty, a gdzie przyloty i tak dalej. Oczywiście najwięcej zejdzie nam z tym, gdy lecimy pierwszy raz. Za drugim jest już zdecydowanie prościej, a za każdym następnym latanie staje się już tylko samą przyjemnością. Warto zatem skorzystać chociaż raz z usług linii lotniczych, a z pewnością każde kolejne podróże będziemy planowali już tylko w ten sposób.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*