Skip to content

Zakup lamp do domu

Aranżacja salonu powinna być ciekawa, miła i zaciszna jeśli prawidłowo zaprojektujesz oświetlenie.Oświetlenie w domu to ważny element aranżacji. Lampy przygotowują aurę, pomagają się skupić, służą odpoczynkowi. By aranżacja domu była przytulna, najlepiej wybrać kilka źródeł oświetlenia.

Już nie obowiązuje zasada, że w salonie koniecznie powinien wisieć żyrandol. Salon okaże się odpowiednio wyekwipowany, jeśli w przeróżnych punktach pokoju pojawią się lampy. Powinno się użyć zarówno lampy (zobacz kinkiety ceramiczne) wiszące, stojące, jak i lampki nocne do salonu.
Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Autor: SPOT Light
Źródło: SPOT Light

Magia właściwego światła w budynku polega na tym, że odpowiednio dobrane lampy (zobacz oświetlenie obrazów) potrafią zaczarować środki i utworzyć klimat, w jakim czujemy się świetnie. Jednocześnie światłem mamy możliwość modelować powierzchnię pomieszczenia. Ulokowane w salonie lampy o jasnych abażurach, przynoszących wyraźne rozproszone światło, uczynią, że salon okaże się wydawać się większy.
Jeżeli zależy nam na nastrojowym, kameralnym klimacie w wielkim salonie, trzeba rozważyć o oświetleniu do domu z abażurami.
Nie bójmy się lamp o odważnych kształtach i odcieniach. Odciągną uwagę od mniej ciekawych części salonu, dodadzą aranżacji charakteru.
Lampki nocne do salonu obok fotela umożliwią wieczorne czytanie, a mała lampka na regale delikatnie rozświetlą wnętrze i uprzyjemnią oglądanie telewizji.
Nim kupisz oświetlenie do domu, należy zwróć uwagę na wielkość, budulec i blask. Wymiar oświetlenia do domu winien być dobrany do skali salonu.

Tworzywo z jakiego sporządzono lampy, to też istotny składnik. Niezwykle trwałe oświetlenie do domu sporządzone są z metalu. Gorzej na ich tle wypadają lampy ze szkła, plastykowe, z materiału i papieru. Na korzyść papierowych przemawia jednak niska cena, i te lampy można cyklicznie zastępować.
Nabywając oświetlenie do domu, należy zwrócić specjalną uwagę, na to, w którym kierunku pada światło i jaką ma intensywność. Światło odwrócone do góry, rozproszy się po całym wnętrzu salonu. Klosz wielopunktowy rozświetli kilka miejsc równocześnie w salonie. Mocny klosz zapewnia przytulne światło, a przejrzysty, jasne, mocne.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*