Skip to content

Zakup nieruchomości w uczciwej cenie? – jak nie dać się oszukać?

Kupno mieszkania na wtórnym rynku wiąże się z wieloma formalnościami. Należy wszystkiego dobrze przypilnować, gdyż jeden nieduży błąd może się okazać w późniejszym okresie bardzo kosztowny. Oczywiście zakup swojego mieszkania rozpocząć trzeba od jego wyszukania.

wycena lokali na sprzedaż
Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu warto sprawdzać oferty prasowe i na portalach internetowych, na których ogłaszają się ludzie chętni do sprzedania swojego lokum. Można też wyjść na przeciw i samemu umieszczać ogłoszenia i oferty, czasami metoda taka także bywa skuteczna. Ostatnim, często wybieranym przez wielu rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z pośrednikiem nieruchomości, które po określeniu preferencji będzie szukać dla nas odpowiedniej oferty.

Co prawda usługi pośrednika jak np. wycena nieruchomości w mogą trochę podnieść cenę transakcji, ale niekiedy będzie to najlepsza metoda aby kupić mieszkanie bezpiecznie i szybko. Bezpiecznie dlatego, że praktycznie każde biuro nieruchomości jest ubezpieczone i w razie jakiegoś niedopatrzenia przy sprawdzaniu będzie można żądać zwrotu poniesionych kosztów.

Znalezienie odpowiedniego mieszkania to zaledwie początek załatwiania wszelkich formalności. Najbardziej istotną rzeczą powinno być szczegółowe sprawdzenie statusu prawnego mieszkania, czy nie będzie ono miało żadnych służebności, obciążeń albo też innych wad, jakie mogłyby uniemożliwić zakup. To wszystko sprawdzić można samemu, choć zajmuje to sporo czasu no i koniecznie trzeba się dowiedzieć, gdzie się udać (sprawdź na ). Jeżeli lokal mieszkalny będzie kupowany z pomocą pośrednika nieruchomości, to wszystkim powinni zająć się jego podwładni, lecz i tak warto skontrolować to, co przedstawią. Ponieważ najbardziej popularną formą zapłaty za zakup mieszkania w dalszym ciągu jest kredyt, to duża część nabywców na pewno w pewnym momencie zjawi się w bankowym oddziale. Do załatwienia pożyczki konieczne będą poświadczenia o zarobkach oraz wycenia nieruchomości, dzięki jakie bank będzie mógł dokładnie oszacować wartość nieruchomości. Wreszcie, po załatwieniu wszystkiego trzeba pojawić się w kancelarii notarialnej i po podpisaniu umowy można zacząć przeprowadzkę.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*