Skip to content

Zakładasz swój biznes w internecie? Musisz zasięgnąć rady doświadczonego prawnika!

W współczesnych czasach właściwie wszystko można kupić w internecie, z czego skrupulatnie korzysta niemalże każdy z nas, co roku znacznie zwiększając odsetek zakupów robionych w sieci. Nic zatem dziwnego, iż sklepy on-line wyrastają niemal jak przysłowiowe grzyby po deszczu – tym bardziej, że otworzenie takiego sklepu jest zwykle o wiele łatwiejsze niż otwarcie sklepu stacjonarnego i nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych.

Czy Ty także zastanawiałeś się nad prowadzeniem takiego biznesu?

Zapytaj prawnika!
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Jakkolwiek otworzenie sklepu online wydaje nam się praktycznie banalne, istnieje sporo kruczków prawnych, o których prawdopodobnie zupełnie nie masz najmniejszego pojęcia.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści (https://www.adwokat-staniczek.pl/) swojego artykułu.

Czy wiesz przykładowo, jak prawidłowo skonstruować Regulamin sklepu online? Czy myślałeś kiedyś nad tym, iż musisz gdzieś zarejestrować bazę subskrybentów newslettera? Czy nawet jeżeli wiesz, czym konkretnie są klauzule niedozwolone rejestr ich jest Ci dobrze znany? – Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś negatywnie, wtedy niewątpliwie musisz przed otworzeniem sklepu online zasięgnąć porady dobrego prawnika. Tylko wówczas będziesz mieć gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Klauzule niedozwolone rejestr zawsze dobrze znać, bo za ich używanie może spotkać Cię naprawdę wielka kara – niezły prawnik pomoże Ci tego uniknąć.

Czego musisz od niego wymagać?
Między innymi powinieneś poprosić go o to, aby stworzył dla Ciebie regulamin sklepu internetowego – . Nie może on z pewnością zawierać klauzul niedozwolonych, ale jednocześnie nie powinien dawać nieuczciwym kupującym możliwości wykorzystania Cię.

Następnie musicie razem z prawnikiem opracować wzór odstąpienia od umowy – obecnie każdy kupujący ma prawo odesłać towar do sklepu internetowego w ciągu czternastu dni bez podania przyczyny, zatem bez wątpienia powinieneś przygotować się również na taką możliwość – dbanie o prawa kupujących jest bardzo ważne!

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*