Skip to content

Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto krótki przewodnik, w którym w kilku krokach opiszę, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki z o.o. to proces, który może zająć kilka tygodni, lecz znacząco skróci się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.
prawo - książki

Przede wszystkim trzeba stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności konieczna jest naturalnie asysta notariusza. W dokumencie umieszczamy najistotniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Później trzeba zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Po trzecie, firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w terminie do pół roku od zawarcia umowy należy złożyć umowę spółki, wnioski rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się nie zapomnieć także o liście wspólników i ich danych adresowych. Następnie nadchodzi czas na uzupełnienie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku firmę można zarejestrować przez internet, lecz wiąże się to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.

Zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może znacznie uprościć wsparcie profesjonalistów. Kancelaria (zobacz www.winski.pl) prawna GMLegal z Katowic potrafią uzupełnić formalności tylko w kilka dni. Na dodatek pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala uniknąć różnych pomyłek i kłopotów związanych z zawieraniem tak istotnego dokumentu. Wykupienie usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym wydatkiem, jednak jest to niewele w porównaniu z zyskami, jakie otrzymamy. Aby znaleźć odpowiednie biuro, wystarczy wklepać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam duża liczba propozycji. trzeba – strona www

Źródło: gmlegal.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*