Skip to content

Zabezpieczaj się przed ogniem i przygotuj się na taką ewentualność, by zapewnić bezpieczne warunki w budynku

Pożar może być ogromnym zagrożeniem, dlatego lepiej się na jego okoliczność odpowiednio przyszykować. Dzisiaj właściciele zakładów oraz budynków mogą korzystać z nowoczesnych systemów przeciwpożarowych, co okazuje się niezwykle wygodne.

Zaufaj specjalistom
Bez wątpienia niejeden właściciel przedsiębiorstwa zastanawia się, czy opłaca się inwestować w specjalistyczne systemy przeciwpożarowe. Odpowiedź okazuje się prosta, to jedyne słuszne rozwiązanie. Ogień jest ogromnym zagrożeniem, zarówno dla znajdującego się wewnątrz mienia, jak także dla przebywających osób. System przeciwpożarowy – centrale oddymiania wskaże niebezpieczeństwo odpowiednio wcześnie, by zorganizować akcję gaśniczą, jak również skuteczną ewakuację. Na systemy przeciwpożarowe Ugasimy składają się różne elementy, jak chociażby czujniki lub oddymiacze. Znakomicie rozwinięta technologia zezwala na opracowywanie przeszklonych dachów przeciwpożarowych (szczegóły tu: https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne) bądź drzwi dymoszczelnych.

systemy przeciwpożarowe
Autor: Integer
Źródło: Integer
Gaszenie urządzeń elektrycznych to nie przelewki
produkt ze sklepu internetowego
Autor: Andreas Kontokanis
Źródło: http://www.flickr.com
W firmach produkcyjnych zazwyczaj wykorzystywane są różnorakie urządzenia elektryczne. Także w takich budynkach przydarzają się pożary, więc należy się na ich ewentualność przyszykować, żeby mieć szansę wystarczająco wcześnie reagować. Przy gaszeniu urządzeń elektrycznych nie wolno używać wody ani piany, bowiem mogłoby dojść do porażenia, bo woda świetnie przewodzi prąd. Podczas gaszenia rzeczonych urządzeń trzeba zastosować gaśnice proszkowe.

Takie gaśnice muszą znajdować się w każdym wnętrzu, gdzie zachodzi niebezpieczeństwo wybuchu pożaru. zabezpieczenia przeciwpożarowe to nie przelewki, gdyż tutaj rozchodzi się o zdrowie oraz życie ludzkie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*