Skip to content

Zaawansowane prace w ogrodzie – co może być przydatne?

Przygotowanie ogrodu do wiosennego sezonu najczęściej wiąże się z pracami na wielu etapach. Zwykle trzeba zacząć od przekopania gleby. Podczas przygotowania podłoża do wysiewu kwiatów, możemy mieć trudności z przygotowaniem wgłębień właściwej wielkości.

kupisz u nas

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przyczyny tych kłopotów mogą być różne — twarda ziemi czy korzenie tkwiące głęboko pod powierzchnią ziemi. W takich przypadkach może okazać się, że będziemy musieli sięgnąć po odpowiednie narzędzia, które znacznie upraszczają i przyspieszają pracę. Tu pomocny jest sięgający głębokich struktur świder glebowy.

Obsługiwany przez jedną osobę świder glebowy (zamów), chociaż jego nazwa może brzmieć poważnie, nie jest wysoce specjalistycznym sprzętem. Jeżeli jest to świder spalinowy, posiada system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło trafiło na kamień lub twardy konar). Co więcej jest całkiem lekki i wygodny w używaniu i pozwala na dużo szybszą i efektywniejszą pracę, lecz wymaga zwiększonych nakładów pieniężnych, gdyż trzeba uzupełniać w nich paliwo i olej. Możemy użyć także świdra manualnego, który działa tylko przy użyciu siły naszych mięśni i nie ma podłączenia do prądu, dlatego jego całkowity koszt to koszt zakupu. Z pewnością sprawdzi się on przy wywiercaniu mniejszych dziur, właśnie pod sadzonki, krzewy i drzewka. Świder występuje również w wariancie dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudnych warunkach, przykładowo – przy wierceniu miejsc na drzewa, lub także niekoniecznie do prac w samym ogrodzie. Możemy go użyć na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy ogarnianiu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, płotki, parasol albo pergolę.

Jeżeli wiemy, jaki model nas interesuje, możemy wyszukać go w sieci, tak samo jak kosiarkę albo ząb sprężynowy. Ich opisy są często dość obszerne, żebyśmy mogli upewnić się, że dokładnie o ten egzemplarz nam chodzi. W sieci pojawiają się również modele używane, ale jeżeli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, żeby były dość sprawne, a nie przechodzone. Ponieważ jest to sprzęt dość rzadko używany, można dogadać się z sąsiadami lub [alufinish] rodziną i nabyć go na pół. Ceny modeli używanych są całkiem korzystne, ale kupno nowego świdra glebowego zapewnia nam także kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie potrzeb.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, zdają egzamin podczas prac w ogrodzie. Chociaż nie używamy ich codziennie, ich kupno zwraca się w postaci pięknego, zadbanego ogrodu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*