Skip to content

Z jakiego powodu wynajem pracowników cieszy się takim zainteresowanie, jakie są jego zalety.

Wynajem pracowniczy zaczyna być coraz bardziej powszechny wśród naszych firm, ponieważ daje znacznie więcej możliwości niż zatrudnianie w tradycyjny sposób. Całkiem niedawno jeszcze wykorzystywano go przede wszystkim przy pracach które wymagały niewielkich umiejętności, między innymi w handlu albo przy produkcji.

Lecz w ostatnich latach wynajem pracowników zaczął obejmować również inne obszary działania firm, między innymi IT albo księgowość. W dużym stopniu na jego rozpowszechnienie miały wpływ zmiany w przepisach. Obecnie wszystkie najważniejsze kwestie związane z takim modelem zatrudniania są w pełni uregulowane, chroniąc w należyty sposób interesy każdej ze stron. Daje to przedsiębiorstwom potrzebującym w pewnych okresach większych ilości pracowników duże możliwości ich pozyskania bez dość kosztownych procesów wiążących się z zatrudnianiem.
drukarnia

Autor: Brangwyn Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe i organizacyjne. Za wynajętych pracowników agencje pracy Bielsko-Biała wystawi jedną fakturę, co dla firmy korzystającej z usługi jest dużo bardziej wygodne niż kompleksowe obsługiwanie potrzebnej grupy pracowników, a w wielu przypadkach i tańsza. Co więcej, płaci się jedynie za rzeczywiście zrealizowaną pracę, jeśli więc w pewnym momencie będzie jej mniej, to wystarczy przedłożyć zapotrzebowanie na mniejszą liczbę ludzi.

Taka forma zatrudniania jest również dość bezpieczna dla pracowników, mimo że nadal jest sporo obaw z tym związanych.

Absorbuje Cię problematyka podnoszona w tym artykule? Poznaj ponadto też inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź tutaj motywowanie szkolenie.

br>
Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, ale koniecznie zobacz także inne szczegółowe informacje teambulding. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

W pierwszej kolejności zaletą jest duża mobilność i elastyczność, a co za tym idzie możliwość lepszego sterowania swoją karierą zawodową.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*