Skip to content

moda komunijna 2012

Autor: Superfoto.pl

Dane kościelne są jakie są z tego powodu, że liczy się w nich osoby, które otrzymały chrzest święty. Naturalnie osesek swojej woli na temat chrztu nie potrafi wypowiedzieć żadnym sposobem, więc ma tu przytomnej decyzji. Analogicznie jest w wypadku takiego sakramentu, jak pierwsza komunia. Uczeń podstawówki, który uczy się do komunii jest jeszcze na tyle niedojrzały, że w zasadzie nie umie zrozumieć powagi sakramentu. Zdarza się również, że nie posiada na nic wpływu.

Nierzadko nawet niereligijna rodzina posyła pociechę na edukację przed rytuałem, żeby inne dzieci nie wskazywały palcem.

Niezbędne są Ci dodatkowe wątki na ten interesujący temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do nowego wpisu – tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

To paskudny przykład pójścia za tłumem.

To wada naszego społeczeństwa, które opowiada się za tradycją, nierzadko jedynie dlatego, bo reszta osób tak robi. Polacy kiepsko znają fundamentalne przykazania Kościoła, nie mówiąc o szczegółowej znajomości Nowego Testamentu. Polska religijność jest rytualna i na pokaz. Widać to na przykładzie sukienki na komunię.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy post, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte przejrzenia (http://outletplytki.pl/produkty/kuchenne,2,111359) wpisy – z pewnością też Cię zaintrygują!

Rodzice ubierają swoje córki, wydają olbrzymie pieniądze na modne suknie, byle tylko być lepszym od reszty rówieśników. Lecz Chrystus, naczelna Postać chrześcijaństwa, potępiał chęć puszenia się i gloryfikował prostotę. Szykowne sukienki komunijne to wyraz naszego dążenia do bycia piękniejszym od reszty, do zaprezentowania bogactwa. Niefortunnie większość kapłanów toleruje taki proceder. Mało który kapłan wskazuje rodzicom na niestosowność transformowania tego ważnego sakramentu w życiu dziecka w rewię mody.

Księża, którzy rozumieją ducha Ewangelii, decydują w swojej parafii, by dzieciaki nosiły ubogie i zunifikowane alby do komunii. To mądre wyjście z sytuacji, które znosi rywalizacje ubiorową i wskazuje, że główną cechą chrześcijanina musi być skromność.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*