Skip to content

Wysokość składek do ZUS-u – a więc, wszystko co warto na ten konkretny temacik wiedzieć

ZUS – a więc po prostu „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – jest to idealnie znana wszyściutkim instytucja, która to może chociaż najczęściej nie jest zmuszone naszym osobom dopomagać (każdziutkim kto ogląda wiadomości wie o czym mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule przybliżymy Państwu wysokości sumy ich składek oraz wszystko co dobrze jest na ich temat wiedzieć – wystarczy, że do końca odczytacie nasz nowiutki artykuł!
Na początku tekstu jesteśmy zmuszeni po zaznaczać, iż dane na temat składek – poza naszym tekstem – odnajdą Państwo także na samiutkiej stronce Internetowej ZUS-u oraz wewnątrz innego rodzaju artykułach temu poświęconych.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod podanym linkiem oraz czytaj więcej wypowiedzenie umowy o pracę na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

My dzisiejszego dnia zbliżymy tylko dane podstawowe, takiego typu jak: jakie istnieją stópki procentowe składek (chodzi o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dziś od pierwszego wymienionego punktu – stopy procentowej. Stopa procentowa jest podzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie emerytalne – 19,52%, ubezpieczenia rentowe – osiem procent, ubezpieczenie chorobowe – 2,45%, oraz na ubezpieczenie typu wypadkowego – które to wynosi od 0,40% aż do 3,60%.

Jeśli chodzi o drugiego punkciku, którego to przezwiemy: wysokość składek zus, to bywa on zależny od typu składki, a więc: na ubezpieczenia społeczne (które wynosi 812,61 złotówek wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, lub Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie typu zdrowotnego (wraz z ubezpieczeniem wynosi 297,28 złotówek, a Bez 297,28 złotych), a także ostatni rodzaj składki na Fundusz Pracy (który wynosi równocześnie wraz z ubezpieczeniem jak również Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotówek).

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*