Skip to content

Wysokiej klasy pompy próżniowe w zaopatrzeniu badawczym

Laboratorium to miejsce, które bezsprzecznie musi być wyposażone w fachowy sprzęt laboratoryjny, który umożliwi łatwe i precyzyjne wykonanie rozlicznych badań i uzyskanie szczegółowych rezultatów. W laboratorium zdołamy znaleźć naprawdę różnorodne wyposażenie, od zwykłych fiolek czy też próbówek po pompy próżniowe.

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Pompa próżniowa to urządzenie użytkowane do usuwania gazów w zamkniętej przestrzeni.

Jeśli prezentowana w tym serwisie tematyka jest według Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz też pozostałe warte zapoznania się artykuły!

Pompy próżniowe zdołamy podzielić ze względu na rodzaj ich działania, pośród przeróżnych typów pomp próżniowych rozróżniamy więc pompy strumieniowe, objętościowe, pompy molekularne czy jonowe, dodatkowo wyróżnia się także pompy jonowo magnetyczne i jonowo sorpcyjne. Pompy charakteryzują się wieloma bardzo istotnymi parametrami, pośród tych najważniejszych zdołamy odnaleźć ich wydajność, prędkość pompowania oraz także ciśnienie końcowe. Bardzo istotnym parametrem w pompach próżniowych jest także optymalne ciśnienie, jakie może być na jej wylocie, wskutek tego pompy możemy także podzielić na pompy, które potrzebują otrzymania próżni wstępnej a także na pompy, jakie zdołają pracować przy ciśnieniu atmosferycznym.

wyposażenie labolatrium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Pompy próżniowe możemy też sklasyfikować ze względu na ich metodę funkcjonowania. Wyróżniamy niezmiernie dużo różnorodnych pomp próżniowych, takich jak pompy obrotowe, wśród jakich znajdują się między innymi pompy suwakowe lub molekularne; pompy z medium porywającym, takie jak pompy dyfuzyjne czy też strumieniowe; prócz tego na rynku znajdują się również pompy pułapkowe (jonowe, sublimacyjne i tak dalej.) i pompy kondensacyjne – . Pojedyncze modele pomp mogą pracować w wyznaczonych próżniach, na przykład pompy dyfuzyjne rtęciowe i olejowe zdołają pracować w próżni niezmiernie wysokiej i wysokiej, natomiast w próżni średniej i małej zdołamy użyć przykładowo pomp rotacyjnych jednostopniowych albo też pomp absorpcyjnych.

Gdy uznasz, że warto zgłębić więcej szczegółów związanych z omawianą tu tematyką, zerknij na źródło info (https://bioanalytic.com.pl/partnerzy/akcesoria-chromatograficzne/) – tam odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

Kupując pompy próżniowe do laboratorium naturalnie wskazane jest wybierać tylko markowe oraz oryginalne pompy, jakie perfekcyjnie sprawdzą się w swojej roli.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*