Skip to content

Wyposażanie wnętrza w drukarni

Drukarnia często kojarzona jest z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny do drukowania były wielkimi i hałaśliwymi urządzeniami, produkującymi najczęściej gazety oraz książki. Nowoczesne maszyny do drukowania nie są już tak wielkie i hałaśliwe, a większość drukarni zajmuje się produkcją elementów o charakterze reklamowym – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze zakładu nie musi być więc już tak czyste jak w epoce rozkwitu przemysłu.

Drukarnia
Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale też wizytówka firmy, do której klienci będą chętnie wracać.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu rozpatrywanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://smakoszrestauracja.pl/catering.html), która także niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Wnętrze firmy może być też reklamą usług które wykonuje firma, można więc przy urządzaniu wykorzystać elementy produkowane na miejscu – przykładowo fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Puste ściany są przeciwnikiem każdego pomieszczenia. Trzeba zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach były materiały poligraficzne. Jeśli przedsiębiorstwo mieści się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić w środku fragmenty cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Taka prosta ozdoba w zestawieniu z fototapetą na jednej ścianie może dać dobre rezultaty.

Ważne jednak, żeby mieć umiar w dekorowaniu ścian. Nadmiar detali może się okazać męczący dla wzroku i psuć ład całej kompozycji, niepotrzebnym dodatkiem okazuje się niekiedy kalendarz czy obraz na płótnie. Obmyślając tego rodzaju wystrój, trzeba zadbać dodatkowo o odpowiedni dobór elementów umeblowania.

Praca a biznes

W miejscu, gdzie przyjmuje się partnerów w biznesie, nie powinny znajdować się urządzenia drukarskie. Zapach tuszu nie należy do przyjemnych i niekiedy budzi niemiłe uczucia wśród odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok takich urządzeń jest najlepszym dowodem pracy, jaką wykonuje się w przedsiębiorstwie. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest odizolowanie drukarek z wykorzystaniem w połowie przeszklonych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich umieścić znak graficzny firmy. To niewielki i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę przedsiębiorstwa w oczach klienta. Uporządkowanie w części, gdzie działają maszyny drukarskie świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom miejsca na wszystkie przydatne przyrządy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*