Skip to content

Jak zainwestować we właściwą domenę

Planujesz stronę dla siebie lub swojej działalności? Wymagana będzie domena internetowa. Z czym nam się kojarzy to słowo? Najprościej mówiąc, jest to nazwa, pod którą będzie widniała Twoja strona internetowa, jak również Twój e-mail. W momencie kiedy wpiszemy naszą nazwę domeny do paska adresu przeglądarki a następnie wciśniemy Enter, otworzy się strona, którą domena przedstawia. To cała tajemnica domeny.

praca zdalna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Każda strona w internecie musi więc mieć swoją domenę, po to by móc odpowiednio funkcjonować. Wiedzmy, że rejestracja domeny powinna być decyzją rozważną, aby nie naraziła nas na straty – toteż warto przeznaczyć na to zadanie choć krótką chwilę. Czym się kierować przy wyborze domeny?

Na przynoszącą zamierzony skutek promocję w internecie składa się przede wszystkim nazwy domeny. Zdecydujmy się na prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Im mniej znaków, tym lepiej. Nie jest to proste, albowiem na rynku domenowym panuje coraz większy „ścisk” i większość ciekawych nazw jest już dawno zajętych.

W opisywanym materiale są bez wątpliwości wartościowe wiadomości, jednak kliknij również tutaj – ta unikalna strona internetowa prezentuje podobną kwestię.

Zadanie więc nie należy do najłatwiejszych.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nazwa domeny powinna odzwierciedlać charakter prowadzonej przez nas działalności, dlatego jeśli krótki adres będzie już zajęty – przetestujmy nazwy dwuczłonowe. Unikajmy podawania w nazwie cyfr lub zapisywania w swoim sąsiedztwie podobnych w zapisie liter np. „i” oraz „l”. Sprawdźmy też, czy nazwa, którą wymyśliliśmy jest łatwa do zapamiętania. Idealnym testem na zapamiętanie domeny jest podanie nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu przyjaciołom. Jeżeli zapamiętanie domeny nie będzie stanowiło dla nich kłopotu, wybraliśmy dobrą nazwę.

Ostatnio bardzo na czasie stało się „blogowanie”. Jeśli i Ty wybrałeś domenę z imieniem i nazwiskiem, idealnie nadaje się ona do rozpoczęcia przygody z blogiem, a w przyszłości być może zarabiania na nim. Decyzja o własnej domenie internetowej ma kilka zalet. Oczywistą jest postrzeganie bloga przez internautów. Blog który posiada własną domenę odbierany jest jako bardziej profesjonalny i fachowy od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Drugim czynnikiem jest możliwość budowania swojej marki pod określoną nazwą. Ostatni powód dla którego warto posiadać własną domenę to fakt, że takie blogi traktowane są lepiej przez wyszukiwarki internetowe, co ma nie lada znaczenie w rankingach.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*