Skip to content

Dzisiejsza dbałość o jakość

Przed rewolucją przemysłową, która zmieniła oblicze świata, jakość wyrobów była dosyć znakomita. Powodem był przede wszystkim fakt, że wtedy wszystkie artykuły robione były osobiście przez rzemieślników, jacy dbali o renomę, gdyż doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że wyłącznie trwałe towary mogą zapewnić im klientelę.

jakość i normy: iso
Podczas rewolucji postawiono na produkcję masową. Współcześnie natomiast jakość (dodatkowe informacje) niektórych artykułów pozostawia sporo do życzenia. Na szczęście, stale powstają organizacje, jakich funkcją jest ochrona jakości, a przyznawane przez nie certyfikaty są jednym z powodów, dla jakich warto zdecydować się na zakup konkretnej rzeczy.

Przykładem takiej organizacji jest EICC (Electronic Industry Citizenship Coalition), założona w 2004 roku. Jej najważniejszym zadaniem jest wypracowanie sposobów funkcjonowania, dzięki którym jakość (patrz szczegóły) towarów będzie naprawdę wysoka. Dzisiaj, w skład tej koalicji wchodzi około 40 firm. Jest to instytucja międzynarodowa, jaka skupia się zazwyczaj na sektorze elektronicznym. EICC (dowiedz się więcej) pilnuje, by warunki które są gwarantowane pracownikom przez pracodawców były odpowiednie, a sama produkcja nie stanowiła jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska. Takie same funkcje spełnia ISO, czyli Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Ustala ona normy, jakie w ogromnej mierze świadczą o jakości wyrobów bądź usług. Przykładem może być iso 18001 , norma

certyfikat
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

związana z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz norma iso 22716, która określa najważniejsze reguły produkcyjne dotyczące branży kosmetycznej.

Dbałość o jakość ma dziś duże znaczenie. Producenci starają się stosować do zaleceń takich organizacji, ponieważ są świadomi tego, że zrealizowanie określonych norm owocuje dostaniem stosownych certyfikatów, jakie mogą stanowić świetną broń w walce z konkurencją. Każdy konsument bowiem woli nabyć artykuł, jaki został wyprodukowany zgodnie z odpowiednimi wymaganiami, mając pewność, że jego jakość będzie rzeczywiście satysfakcjonująca. Organizacji, jakie dyktują normy produkcyjne jest na nowoczesnym rynku coraz więcej. Trzeba zaznaczyć jednakże, że ich zadaniem jest nie tylko sprawdzanie jakości, ale również troska o pracowników danego zakładu oraz środowisko naturalne. Będąc na zakupach warto jest mieć na uwadze podobne zagadnienia.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*