Skip to content

Wnętrza minimalistyczne – wciąż aktualny trend

Moda na minimalistyczne budownictwo i stylizację wnętrz jest ciągle na topie. Dużym powodzeniem cieszy się również wywodzący się od minimalizmu styl skandynawski, który pięknie łączy prostotę z przytulnością, którą dobrze jest zachować w pomieszczeniach mieszkalnych. Na czym polega sekret wnętrz minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły nam w głowach?

salon
Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Minimalizm i prostota to ponadczasowe wartości, które nigdy się nie przedawnią. Dawno temu zrozumieli to styliści i architekci. Dzieła znanych twórców realizujących się w projektach opartych na zasadach minimalizmu, niezmiennie cieszą się uznaniem i popularnością, a ich dzieła wciąż kupowane są za olbrzymie pieniądze.

Styl minimalistyczny pozbawiony jest niepotrzebnych dodatków i ozdób.

Czy zainteresowała Cię autorska witryna (https://belbazaar.pl/content/7-pielegnacja-i-rodzaje-drewna)? Bardzo mi miło. Fantastycznie będzie, jeżeli znajdziesz jeszcze minutę, by zostawić swą opinię.

Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W takim wnętrzu nie ma rzeczy, które rozpraszają myśli, ponieważ króluje w nich niczym nie zmącona równowaga i porządek. Mieszkańcy Skandynawii umiłowali i porządek. Nawet jeśli w ich mieszkaniach znajdują się dodatki, prawdopodobnie mają one praktyczne funkcje. Wystarczy zapoznać się z asortymentem IKEI – prawie wszyscy kochają ergonomiczne i sprytne meble oraz dodatki z tej sieciówki.

Styl minimalistyczny a fototapety

W czasie aranżacji wnętrza w stylu minimalistycznym bardzo istotny jest dobór i kompozycja właściwych rodzajów materiałów. W jasnym pomieszczeniu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo promieni słonecznych warto zadbać o przyjazne wykończenie podłogi – np. drewnem w ciepłym kolorze. meble tapicerowane warszawa powinny być proste, kubiczne, pozbawione ozdobników. Poszukując mebli tapicerowanych i wypoczynkowych warto postawić na komfortowe, miękkie, wykończone przyjaznym materiałem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dokupmy włochate dywaniki. Jakiego typu dekoracje warto zastosować? Jeżeli nie chcesz kolorów na ścianie, zdjęć i obrazków w ramkach może warto zamówić fototapety?

perfekcyjnie spiszą się tu fototapety czarno białe (fototapety czarno białe – zobacz inspiracje), na całą ścianę lub jej kawałek. Dużą popularnością pośród wzorów czarno-białych cieszą się np. zdestaturowane panoramy, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*