Skip to content

Właściciele pieców i kominków również pasjonaci grillowania bardzo dobrze wiedzą, że czyszczenie kominka z popiołu bywa czasochłonne i uciążliwe

Właściciele pieców i kominków również wielbiciele grillowania bardzo dobrze wiedzą, że oczyszczanie paleniska z popiołu bywa czasochłonne i trudne. Również w czasie samego zapalania płomienia robi się wyjątkowy rozgardiasz, jak odpadki drewna, czy cząstki węgla rozsypują się na posadzce. Rozwiązania są dwa, można pozostać przy miotle, szufelce i wiaderku, jednak stanowczo lepiej wyposażyć się w kompetentny odkurzacz kominkowy.

kominek
Autor: Horus
Źródło: Horus
Domowy elektroluks bądź odkurzacz – odkryj stronę – centralny nie nadają się do porządkowania palenisk i pieców z popiołu. Plastikowy zbiornik czy papierowa torba na resztki mają zbyt małe wymiary, by zmieścić wszystek popiół, lecz przede wszystkim, nie są w sumie pewne. Istnieje zagrożenie, że nawet zimny popiół, np. gromadzony rano po wieczornym wypalaniu, po otrzymaniu napływu tlenu, może na nowo się rozżarzyć, a wciągnięty do odkurzacza uczyni w nim ogień (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) – sprawdź dodatkowe informacje na .

Kupno odkurzacza kominkowego wydaje się więc być pewnym, praktycznym i niedrogim rozwiązaniem. Odkurzacz kominkowy z napędem to praktyczne rozstrzygnięcie dla każdego obejścia domowego, w którym znajduje się palenisko. Zwyczajny elektroluks nie może być używany do czyszczenia kominków, albowiem wkład na nieczystości zapełnia się nadzwyczaj prędko, a popiół przylepia się do filtra często korkując go.
kominek
Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Zimny popiół jest wciągany i wstrzymywany wewnątrz zbiornika elektroluksu. W celu ochrony odkurzacza przed przegrzaniem ma on wyłącznik termiczny, dzięki któremu praca silnika jest bezusterkowa.
Dla właścicieli palenisk konieczny jest parawan kominkowy. Nie tylko chroni przed skrami, ale jest wspaniałą dekoracją wnętrza. Parawan kominkowy może być zbudowany ze szkła utwardzanego, ale też z drobniutkiej siatki metalicznej. Wykończony dekoracyjnymi okuciami, względnie zupełnie proste, z ładnymi równoważącymi nóżkami, pasują do każdej aranżacji wnętrza. Ochraniają przed pryskaniem iskierek, jednak przede wszystkim umożliwiają bezpieczeństwo maluchom i zwierzakom domowym.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*