Skip to content

Wizytówki – co trzeba o nich wiedzieć? Zadbaj o wizerunek swojej firmy

Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Ich ojczyzną są najprawdopodobniej Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki pojawiły się we Francji w XVII wieku. Do powszechnego użytku weszły dwa stulecia później. Dzisiaj naprawdę duża grupa osób nie potrafi sobie wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkiego kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo rozmaite. Był czas, kiedy bardzo modne były wizytówki , które były bogato ozdobione. Obecnie tego typu wizytówki nie są już raczej używane – Dzisiaj wybierane są przede wszystkim wizytówki mające naprawdę prosty wygląd. W dobie Internetu spora grupa osób stawia na tworzenie własnych wizytówek. Pozwala na to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem kreator wizytówek online to możliwość stworzenia własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Wiele tych aplikacji dostępna jest całkowicie za darmo. Projektowanie wizytówek staje się naprawdę proste, z wykonaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które raczej nie korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek umożliwia wykonanie prostych, ale również naprawdę ozdobnych wizytówek dla firm oraz osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak z niej korzystać. Bardzo dużo osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie wręczyć swoją – sprawdź ( sklep z akcesoriami cukierniczymi ) rekomendowaną ofertę. Z treścią wręczonej nam wizytówki zapoznajemy się przy osobie, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach o charakterze prywatnym.

Wizytówki prywatne mogą mieć rozmaite kształty, te stosowane służbowo muszą być proste, za ozdobę może robić jedynie firmowe logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy dobiega ono końca. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeśli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę przekazujemy na jego końcu. Wizytówki możemy przechowywać w zaprojektowanym z myślą o tym wizytowniku lub w przegródce portfela. Na chwilę obecną zwyczaj wymienia wizytówek to obyczaj stosowany niemal na co dzień. Rozsądnie jest więc poznać elementarne zasady ich wymiany.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat opisany w tym poście? Zatem zachęcamy – kliknij odsyłacz (http://wolniodschematu.pl/cennik/) i oglądaj nowe interesujące treści.

Dzięki temu nie popełni się żadnej wpadki.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*