Skip to content

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to najprościej ujmując próba odebrania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa przy udziale sądu lub bez. W nadziei ściągnięcia należności z reguły zleca się zebranie długów firmom zatrudniającym fachowców w tej dziedzinie. Firma windykacyjna posiada umiejętności i praktykę niezbędne do efektywnego zrealizowania udanej windykacji.

Autor: HEMMERSBACH
Realizacja windykacji może być wykonana na parę sposobów (polecamy firmę: Pierwszą wykorzystywaną formą zwykle jest windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika. W ramach tego sposobu wykorzystuje się takie działania jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Poważniejszą w skutkach formą windykacji jest windykacja (szczegóły tu…) sądowa, komornicza i karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest specjalną motywacją dla dłużnika do szybszej spłaty wierzytelności. Windykacja komornicza zakłada współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania należności.

Nie zapominaj – ciągle bądź zorientowany (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-katowice). Dlatego namawiamy Cię do przeglądnięcia kolejnego artykułu, który jest pod wskazany linkiem. Nie zawiedziesz się!

Windykacja karna natomiast oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele korporacji nie chcących tracić czasu w związku z problemem ze spłatą długów swoich dłużników decyduje się na sprzedaż wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest dobrą alternatywą, z której często korzystają firmy windykacyjne. Umieszczenie danych dłużnika w bazie wierzytelności będzie ponadto dodatkową zachętą do spłaty zobowiązań.

Źródło: opracowanie własne

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*