Skip to content

Wielkoformatowe ekrany prezentujące reklamy w mieście- w jaki sposób przeobraziły miasto?

Wielkoformatowe telebimy, widoczne w niemal każdym dużym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a nawet w supermarketach. Stają się właściwością i cechą rozpoznawalną innowacyjnych miast.

Kto z nas nie kojarzy znanego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam właśnie z przelewającej się przezeń cały dzień ferii kolorów, chwytliwych sloganów i słów zapraszających nas do kupna n-tego, rewolucyjnego produktu. To właśnie telebim stał się dzisiaj nieodłączną częścią wystroju miast.

Podobał Ci się nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://www.pralniasamoobslugowa.pl/) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze tego rodzaju są wyjątkowo wygodne- pewnie dlatego zyskały dużą renomę. Są one wytwarzane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy odrębny ekran LED (kliknij) można spajać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu wyłącznie o powierzchniach płaskich. Ekrany można układać ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą niektórzy- ale w czym one niby są lepsze od opatrzonych billboardów? Wszak na tamtych też można wyświetlać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Jasne, jednak na tradycyjnej tablicy nie pokażemy ruchu, nie wykorzystamy w naszej reklamie animacji – niczym znana każdemu reklama w TV.

Poza wieloma wartościami, telebim ma jednak cechy, które niektórzy mogą przyjąć za niedogodności. Najbardziej wyraźne pokazują się po zmroku- chodzi o bardzo intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyraźny obraz w ciągu dnia, jego natężenie świecenia musi być odrobinę większa, niż w, dajmy na to, komórkach. Wie o tym niemal każdy, kto próbował w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co niezastąpione w ciągu dnia, w nocy może czynić, że ekran postawiony przy jezdni będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub komfort prowadzenia samochodu.

Prawo zostało już pod tym względem ukonkretyzowane i opisuje gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać tego typu reklamy. Ale może to i dobrze, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz dodatkowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*