Skip to content

Wiele towarów robi się ze stali – jest to jeden z najbardziej wytrzymałych stopów znanych ludzkości

Stal zwykle kojarzy się wszystkim z produkcją. I tak też zapewne bywa w 90%, ale ten stop żelaza używany jest też w gałęzi konstrukcyjnej, drogowej albo choćby wydobywczej.
Inżynierowie, którzy pracują we wspomnianych sektorach na pewno wiedzą co to stal Hardox.

Jest to stal zbrojeniowa wytwarzana w skandynawskiej odlewni SSAB OXELÖSUND. Nazwa jest zastrzeżona i tylko produkt z tego zakładu może być w ten sposób nazywany. Hardox wydaje się być jedną z najlepszych stali trudnościeralnych dostępnych na rynku. Używa się jej przy produkcji choćby lemieszy, osłon czy lejów. Stosowanie tej stali powoduje, że spada zużycie urządzeń. To znowu powoduje mniejszy przestój urządzeń w warsztatach. Ogólnie zwielokrotnia się więc efektywność, wobec tego zakłady z wielu branż są wierne tej stali i nie kupują jakiejś innej.
Morze, Bałtyk
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
owoce
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesuje nas wykorzystanie stali Hardox 500 cena jest na pewno stosowna do jakości kupionego produktu. Z tej stali jesteśmy w stanie wykonać wiele różnych potrzebnych przedmiotów oraz elementów większych maszyn. Chodzi głównie o płyty prasujące, elementy niszczarek, młoty do kruszarek czy choćby mieszadła w betoniarkach. Twardość tego stopu żelaza jest znakomita. Dlatego poleca się ją do wytwarzania wielu narzędzi. Hardox posiada wszystkie potrzebne certyfikat (oceń).

Klienci z wielu państw potwierdzają wysoką jakość tego stopu i zaopatrują się wyłącznie w stal szwedzkiego producenta. Ich opinia sama w sobie wydaje się być pewnego rodzaju certyfikatem, który znacz coś na rynku.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*