Skip to content

W podarunku elegancka ostrzałka do noży

Jaki upominek wybrać na imieniny, co ofiarować na urodziny, a jakiego rodzaju paczkę niespodziankę powinni dostać najbliżsi pod choinką? To czasami potrafi spędzić sen z oczu tych, którzy myślą o tym, żeby kupić prezent, a nie wiedzą skąd wziąć inspirację. Oczywiście rozsądnie byłoby najpierw poznać upodobania obdarowywanego. Można też przeanalizować jego charakter. Nieco odmienne upominki kupimy osobom praktycznym, a czym innym obdarujemy tych z poetycznym podejściem do życia.

nóż japoński
Autor: Tojiro
Źródło: SmakProstoty.pl

Jeszcze inny podarunek otrzyma ktoś nam wyjątkowo bliski. Ciekawą opcja są sklepy z „prezentami”. Odnaleźć tam można wybór bardzo zróżnicowanych potencjalnych prezentów począwszy od ozdobnych chusteczek do nosa, po ostrzałki do noży w smakprostoty. –

Wydawałoby się, że rzeczą prostą jest zakupić coś przydatnego. Najpierw jednak wypadałoby dowiedzieć się, czego dokładnie potrzeba osobie, którą chcemy obdarować. Po to, by zachować niespodziankę można dowiedzieć się od kogoś, kto blisko zna obdarowywanego o jego zapotrzebowania. Można też uważnie obserwować i wsłuchiwać się. Często w wypowiedziach wymykają się ukryte pragnienia, które mogą natchnąć do wyboru upominku. Można nabyć też przedmioty, których kupno prawie zawsze jest dobrym pomysłem. Są to np. rękawice, które często się gubią, czy komplet szklanek, które często się tłuką. Lub dla przykładu puszka drogiego kawioru, zakup której uznawany jest z zasady, jako szykowny prezent.

nóż
Autor: Tatiana Duiker
Źródło: http://www.flickr.com

Osobie praktycznej można też kupić prezent trwały, o którym wiemy, że takiego nie ma i sama sobie go nie kupi. Są takie artykuły niezbędne dla przykładu w kuchni, jednak ich kupno często odkładany jest na później. Zalicza się do nich ostrzałka do noży. Nie jest to rzecz niezbędna na co dzień, więc nie pamiętamy często o jej nabyciu. Nawet, gdy nóż nie tnie już tak dobrze nie spieszymy jeszcze na zakupy, aby zakupić ostrzałkę do noży . Dopiero kiedy nie można już ukroić nic, w pierwszym lepszym sklepie zaopatrujemy się w miarę dobry egzemplarz. Dlatego zakup solidnego i często też kunsztownego urządzenia do ostrzenia noży może być prezentem w sam raz.

Zdecydowanie nie jest też prostą rzeczą kupić prezent o charakterze zdobniczym. Wybór artykułów artystyczno – ozdobnych jest ogromny. Nie każdy jednak można zaklasyfikować jako godnych uwagi. Bardzo ważki przy wyborze takiego prezentu jest gust przyszłego obdarowanego. Ale nawet, kiedy poznany upodobania osoby, trafienie w jej gust nadal bywa rzeczą bardzo trudną. W przypadku tego typu zakupów roztropnym rozwiązaniem jest poproszenie bezpośrednio zainteresowanego o dokonanie wyboru prezentu. Chyba nie warto ryzykować wydatków na przedmioty nie chciane i to z dwóch co najmniej powodów. Po pierwsze pozostawiamy obdarowanego w niezręcznej sytuacji, kiedy z życzliwości musi wyrazić choć minimalną radość podarkiem. Po drugie wyrzucamy pieniądze na przedmiot, który najpewniej wyląduje w składziku, czy też zostanie po prostu wrzucony do śmieci.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*