Skip to content

W jaki sposób znaleźć dobrze płatną pracę?

Zazwyczaj większość świetnie płatnych prac będzie wymagać dobrego wykształcenia, ogromnego talentu i ogromnego wysiłku. Poniżej nasze rady.
Niestety, nie każdy dysponuje takimi cechami.

Przede wszystkim bez ustanku ucz się. Przenigdy nie możesz przestać się uczyć, ale to nie znaczy powrotu do szkoły. W swej obecnej pracy postaraj się stawiać sobie misje, które rozszerzą Twe kompetencje. Podjęcie ponadprogramowych obowiązków i nowych wyzwań może uatrakcyjnić Cię jako przyszłego aspiranta. Popracuj nad umiejętnościami miękkimi. Aby otrzymać świetnie płatną, kierowniczą posadę, nie starczy być technicznie świetnym w swojej profesji. Powinieneś też być świetny w komunikacji niewerbalnej oraz werbalnej, potrafić wykonywać pracę w zespole a także mieć sławę osoby, jaka umie zachowywać „zimną krew” w stresowej sytuacji. Zainwestuj w rozkwit swojego zespołu. Nie chodzi wyłącznie o rozwój własny. Musisz też popracować nad zespołem, którego liderem jesteś. Efekty, jakie osiąga cały skład, odbijają się na Twojej karierze. Bądź cierpliwy. Gdy dotychczas miałeś wiele posad, możesz dostać czerwoną kartkę od potencjalnego pracodawcy. Unikaj hopsania z kwiatka na kwiatek. W pewnej chwili musisz dostać się do godziwej firmy jak też pokazać postępy. Gdy parę razy padłeś ofiarą redukcji , mów o tym otwarcie, zaś na przyszłość unikaj firm, jakie borykają się z problemami finansowymi.
praca

Autor: Seth Sawyers
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Interesuje Cię dobra praca? Dokładnie sprawdź firmę przed rozmową kwalifikacyjną. To, iż przed każdą takową rozmową należy zaznajomić się z fundamentalnymi wiadomościami o firmie, do której aplikujemy, wie każdy. Natomiast gdy aplikujesz na kierownicze stanowisko, trzeba zrobić to pod troszeczkę innym kątem.

Nie można polegać wyłącznie na danych znalezionych w internecie. Poszukaj byłych pracowników, porozmawiaj z obecnymi – jedynie tak dowiesz się faktycznie kluczowych rzeczy.

Sprawdź to, co opublikowano . Dotyczy on tej samej tematyki co ta omawiana w tym wpisie, zatem z pewnością niezwykle Cię zainteresuje!

Zapytaj o atmosferę w pracy i jakiego rodzaju wartości firma wyznaje.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*