Skip to content

W jaki sposób zgrać zespół albo wzmocnić współpracę? Najnowsze typy praktycznych warsztatów.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa wskazuje – są zwykle organizowane poza firmą, najczęściej na łonie natury. Uczestnicy szkolenia przechodzą zaplanowane dla nich konkurencje sprawnościowe, które mobilizują do współpracy z pozostałymi członkami zespołu. Po co się je organizuje i do kogo są adresowane?

Zwykle tego rodzaju szkolenia organizowane są dla osób, które przepracowały ze sobą jakiś czas lub dopiero mają tworzyć zespół. Elementarnym celem tego typu szkoleń jest zintegrowanie pracowników oraz poszerzanie umiejętności pracy zespołowej, a także umiejętności rozwiązywania nieporozumień. To jednocześnie zgranie zespołu i zabawa – poznaj szkolenia firmy Pasja. Pewne szkolenia dla handlowców również mają dość rozrywkowy charakter i na podstawie case studies czy gier strategicznych osoby szkolone pozyskują i utrwalają wiedzę. Czasem się zdarza, że szkolenie jest elementem całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia (przejdź do strony) outdoorowe cechują się również tym, że wypełniają je liczne zajęcia dodatkowe o walorze rozrywkowym i rekreacyjnym, zaplanowane w terenie otwartym a także w halach, które uatrakcyjnią proces szkoleniowy lub pozwolą się zrelaksować po całym dniu szkoleniowym. Najczęściej są to gry terenowe, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy spokojne atrakcje dodatkowe jak masaże albo kąpiel w basenie. Nasiadówki takie jak „wieczór z karaoke” dość dawno wyszły już z mody. Szkolenia dla handlowców – czytaj – bardzo rzadko organizowane są w wynajętych w tym celu salach szkoleniowych, a znacznie częściej w kompleksach, w jakich można nie tylko w komfortowych warunkach zorganizować szkolenie, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji i nawiązać znajomości z ludźmi z branży.

Istotne jest, żeby w taki sposób zorganizować szkolenie, aby uczestnicy pozyskali jak najwięcej nowych umiejętności i pomyślnie przeszli egzamin sprawdzający, a poszczególne bloki ćwiczeń i prelekcji były ze sobą przeplatane i miały przystępną formę. Część rozrywkowa także jest ważna, ale nie najistotniejsza.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*