Skip to content

Jak upiększyć dom w interesujący sposób

Zastanawiamy się nie tylko przy wprowadzaniu się do pierwszego mieszkania. Pierwsze co nadaje pokojom klimat jest wyposażenie pokoju i efektywne ozdobienie … ścian. Gołe i jednolite zwykle utożsamiamy z niewykończonym domem, który jest w fazie rozbiórki lub najmowania.

Kwiaty na tle aglomeracji
Autor: Travel Junction
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie ściany – często przez zajmowanie jej powierzchni – odbywa się regularnie. Sporo zależy od wykańczania – inaczej wygląda ono przy tapetach, inaczej przy kilkuwarstwowym malowaniu. Postawienie na farby wiąże się z wyborem jednego, góra dwóch kolorów, więcej odcieni sprawiałoby już dziwne wrażenie. W malowanym pomieszczeniu jednolitość ma swój urok – wszystkie obrazy, tabliczki, wiszące zdjęcia, czy pamiątkowe półki na tle jednolitej ściany wyglądają całkiem inspirująco.

W przypadku tapet sprawa wygląda inaczej zwłaszcza w pokoikach dziecięcych. Z wiekiem

Różowe kwiaty
Autor: Anna Panáková
Źródło: http://www.flickr.com

wymieniamy tapety na wymalowane pokoje w zwykle stonowanym kolorze. Fototapeta dodaje pomieszczeniu życia. Jest bardziej charakterystyczna niż nawet najjaskrawsza odmiana żółci, gdyż przekazuje mieszkańcom wiele różnych odcieni i kształtów. Dla dzieci idealne są postacie z kreskówek, dla gotujących mam tapety z kwiatkami, czy warzywami. Te ostatnie sprawiają, że robienie potraw i ucztowanie w kuchni staje się bardziej przyjemne.

Połączenie fototapety z pielęgnowaną pasją np. kwiatami to kompletna mieszanka czyniąca pokój naszym centrum życia. Sporo interesujących przykładów fototapet tego rodzaju mieszczą się tu: Demural, kwiatowe fototapety. Zwykle domowe rośliny kładziemy na otwartych balkonach z dostępem do tlenu, ale pomyślmy jak wyglądałyby fototapety, kwiaty w doniczkach na kredensach, a na fragmencie regału (zobacz oferty na regały szkolne) inne dodatki (oczywiście o profilu kwiatowym).

Omawiany wątek niewątpliwie posiada ciekawe dane, lecz żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź tekst (https://www.boro-laser.com.pl/k128,klodki-milosci.html), który jest niezwykle intrygujący.

Brak powietrza, czy promieni – szczególnie w zimie – nie eliminuje takich ozdób na chłodniejsze dni. W zapasie mamy też sztuczne kwiaty, które, mimo nienaturalności i braku odczuwalnej woni, swą barwą ożywią wnętrze naszego pokoju. Kwitnąca lilia, pełen kwiatostan, słoneczniki na tle nieba, a może zbliżenie na pęk kwiatu jako tło wielkiej ściany? Gusty i kolory pozostają do wybrania przez nas. Producenci gwarantują dodatkowe efekty barw (sepia, czarno-biały), trój wymiar, ornamenty. I oczywiście stosowny materiał.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*