Skip to content

W jaki sposób stylowo urządzić wnętrze bez niebezpieczeństwa, że może ono wyglądać śmiesznie i być mało wygodne.

Urządzenie domu nie jest wbrew obiegowym opiniom bardzo łatwe. I nie będzie tu chodzić tu bynajmniej o konieczność znania przynajmniej podstawowych reguł ergonomii, bo z tym wyzwaniem będą się mierzyć z powodzeniem fachowcy zatrudnieni do projektu zabudowy kuchni czy garderoby.

Tak samo nie ma potrzeby douczania się pospiesznie z zakresu kładzenia instalacji elektrycznej czy rur odpływowych, bowiem w tym zakresie wyręczą z pewnością majstrzy i ich pomocnicy wynajęci do położenia płytki w łazience czy w przedpokoju. Większym kłopotem będzie na pewno ilość gotówki konieczna do sfinansowania całkowitego remontu jednego czy kilku pomieszczeń. Lecz i tu łatwo będzie wcześniej się przygotować, oszczędzając wymaganą sumę pieniędzy albo zgłaszając się po kredyt w jednym z banków. Jeśli dobrze przemyśli się co i w jakich cenach chce się zrobić, to ryzyko niemiłych niespodzianek jest raczej znikome. Rzecz jasna szczęściarzami nazwać się mogą ci, którzy nie będą się musieli liczyć z każdym groszem i końcowy wygląd dom po remoncie ogranicza jedynie ich wyobraźnia.
Lampy wiszące
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

I tutaj właśnie tkwi największe ryzyko. Otóż z wyobraźnią niektórych, jej totalnym zanikiem lub wręcz przeciwnie, przerostem ponad miarę, bywa bardzo różnie. Niestety się – na tej stronie – zdarza, że wynikiem problemów z rozsądnym zaplanowaniem są bogate pomieszczenia urządzane bez polotu. Co z tego, że na podłogach położono najlepsze płytki włoskie artaitalia a w salonie przestronne wnętrze będą (zobacz pełna treść) oświetlać kryształowe żyrandole, jeżeli całość będzie się ze sobą kłócić i powoduje niemały niesmak u każdego, kto znalazł się w takim wnętrzu.

Z tego też powodu istotne jest zachowanie umiaru oraz wcześniejsze dobranie poszczególnych części wystroju, aby na koniec uniknąć przeładowania koncepcji, która może spowodować, że nawet najdroższe elementy, takie jak designerskie lampy artaitalia będą wydawały się tandetnym zbiorem kiczu. Dzięki temu projektowane pomieszczenia mogą się w pierwszej kolejności odpowiednio prezentować, lecz będą również wygodne i użyteczne.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*