Skip to content

W jaki sposób na własną odpowiedzialność przystroić wnętrze mieszkania i gdzie się tej czynności nauczyć

Aranżacja wnętrz w nowych mieszkaniach lub tych po gruntownym remoncie przynależy do niezwykle przyjemnych czynności, które bardzo często powierza się gospodyniom. Zamiast dodatkowo płacić za usługę upiększenia pomieszczeń mieszkalnych i dokonywać później ewentualnych korekcji po projektancie, warto chociaż jeden dzień popracować u siebie w mieszkaniu na stanowisku określonym wyrazami architekt wnętrz.

Salon w odcieniach bieli
Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, i najważniejsze, trzeba posiadać w zanadrzu kilka optymalnych pomysłów na urządzenie powierzchni mieszkalnej tak, aby prezentowała ona jedną, logiczną całość. Jeśli do pomalowania murów korytarza wybierzemy monolityczne, pastelowe odcienie, to do pokoju dziennego nie możemy kupić wzorzystej fototapety. Przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego, goście błyskawicznie zauważą brak równowagi i zasądzą, że tak wykonana aranżacja wnętrz zupełnie nie ma sensu.

Przy definiowaniu wyglądu poszczególnych pokoi gościnnych warto wykorzystać pewne chwyty, do których wliczymy użycie luster. Zazwyczaj łączą się one z łazienką albo sienią, tymczasem na przekór potocznym opiniom, można je przytwierdzić do ściany w salonie lub miejscu, gdzie spożywa się potrawy ([link]). Dodatkową przewagą takiego rozwiązania będzie wrażenie powiększenia przestrzeni mieszkalnej w przypadku posiadania nieokazałych metraży. Aby dekorować dom (odwiedź serwis) jak prawdziwy architekt wnętrz, trzeba czasami zajrzeć do specjalistycznych vademeców albo odwiedzić odpowiednie witryny internetowe.

Wnętrze w stylu klasycznym
Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualne światowe trendy trzeba poznać od deski do deski, aby umiejętnie posługiwać się poszczególnymi elementami wyposażenia (umeblowaniem, firaneczkami czy bieżnikami na podłogę). Poza tym warto posiadać w mieszkaniu coś tak samo pięknego, jak i utylitarnego. Sami nie w każdym przypadku mamy optymalnie dużo ciekawych pomysłów, aby zagospodarować jeszcze niezajęte przestrzenie w naszym domu.

Od wielu miesięcy na rynku działają szkoły państwowe, gdzie można nauczyć się sztuki urządzania wnętrz. Samo wykształcenie to jednak nie wszystko. Niezbędny jest dobry gust i kapitalne wyczucie smaku. Bez tych elementów żaden architekt wnętrz nie ma zapewnionej obiecującej kariery w takim zawodzie. Nie da się wykształcić w toku nauki fantazji, inwencji twórczej, odwagi w łamaniu obowiązujących norm i… geniuszu przekonywania odbiorców usługi do własnych, często zwariowanych, idei.

Poczytaj więcej na temat aranżacji wnętrz –

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*