Skip to content

W jaki sposób motywować się do skutecznego działania?

Każdy ma sprawy, które chciałby zrobić lub stawia sobie targety do realizacji. Aczkolwiek w większości przypadków stopuje sę to na chwili wyznaczania sobie tasków.

Dlaczego nie możemy postawić kroczku i jak zachęcić się do pracy? W tym artykule znajdziesz kilka tipów, które na pewno pomogą ci zbliżyć się do wymarzonego celu.

statuetka biznesowa

Autor: DrukXL
Źródło: http://drukxl.pl/

Za jakie grzechy tym się przejmujesz?

Chcesz coś zrobić, zaliczyć traitlon, zrzucić kilka kg a może wybrać się w podróż do Brazylii. Ekstra, tylko czy to są rzeczywiście twoje cele, czy może twojego chłopaka? Twój chłopak zdobywa dyplomy za osiągnięcia sportowe i czujesz się niezręcznie, że nie masz totalnie żadnych zdobczy w tej materii? Nie każdy musi być miłośnikiem w sporcie Jeżeli nie masz w sobie rywalizacji, daj sobie spokój. Nie panikuj. Bo sekretem do sukcesu jest odpowiednia postawa i doświadczanie przyjemności z podejmowanych działań. Nie wybieraj sobie targetu, który nie przyniesie ci radości. Nie mitręż cennego czasu na cudze rojenia. I co, że zyskasz nowe medale za przebiegnięcie półmaratonu, jeżeli nie przyniosą ci one szczęścia? Statuetki szklane być może kręcą twoich bliskich, ale ty chcesz na przykład nauczyć się rzeźbić w glinie (statuetki ze szkła kolorowego)? Znajdź coś, co pragniesz i nazwij to.

Kamienie milowe

Masz przed sobą target. Jest progres. Teraz określ sobie kolejne kroki, które popchną cię o jeden krok do przodu. Dobrze, aby były to konkretne cele. Na przykład co miesiąc zaoszczędzę przynajmniej pięćset złotych, aby zaoszczędzić w ciągu roku na bilet do Chin. Znajdę sobie nową pracę na kilka miesięcy i zbiorę niezbędne pieniądze na podróż. Nawiążę kontakt z kiloma osobami z miejsca, do którego zamierzam jechać. Zpiszę plan podróży. Coś w tym stylu.

Powtarzaj do oporu

Najtrudniej jest porzucić strefę komfortu i zacząć coś robić. Dlatego też konieczne jest wyrobienie sobie pozytywnych nawyków. Przyklej na lodówce zdefiniowany cel oraz małe cele. Zaznaczaj te, które udało ci się zrealizować – będą motywować. Ustal sobie plan działania i również powieś na lodówce.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz chęć uzyskać większą ilość informacji, odszukaj www (https://www.kraktrans.com/czytaj/taxi-bagazowe-krakow.html), które zawiera równie interesujące dane.

To miejsce, które odwiedzasz każdego dnia – niech ci przypomina, że masz cel do zrealizowania. Korzystaj z pomocy aplikacji do planowania. Niech nowe nawyki utrwalą się.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*