Skip to content

Epokowe wynalazki

Transport z Rosji czy z jakiekolwiek państwa, gdy transferujemy dobre, które prędko ulegają degradacji, musi być przeprowadzany odpowiednimi autami. Pomyślcie sobie, jakie życie było trudne, gdy nie funkcjonowały jeszcze chłodnie ani szybkie środki przewozu. Z tego powodu obrót artykułami spożywczymi był pełen przeszkód. Zanim wymyślono lodówkę, żywność zazwyczaj mocno posypywano solą, by zatrzymać procesy gnilne.

Ciężarówka
Źródło: http://sxc.hu/

Imaginujcie sobie teraz, jak kiepskie w smaku musiały być takie potrawy, nie mówiąc już o katastrofalnym działaniu na zdrowie takiej porcji chlorku sodu. Tutaj interesująca informacja – z pewnością zastanawialiście się kiedyś, z jakiego powodu przyprawy takie jak cynamon były w dawnych czasach tak kosztowne. Otóż dawni mieszkańcy świata dodawali je do jedzenia, by stłumić nieprzyjemne aromaty gnijącego mięsa…

Wymyślenie pierwszej lodówki miało zatem niebagatelny wpływ w rozwój ludzkości – nareszcie powstał handel żywnością na światową skalę. Obecnie każdy zje tuńczyki z Morza Północnego, ostrygi z Francji i południowoamerykańską wołowinę. Lecz nie można zapominać o dodatkowym czynniku – ulepszeniu transportu. Kiedy wojaże konne lub piesze trwały całe lata, to nie dziwota, że artykuły spożywcze się psuły. A jak jest teraz? Podróż z jednego końca świata na drugi trwa tylko paręnaście godzin. W zasadzie każdy towar można nabyć i przetransportować, gdzie trzeba. W dawnych czasach niezwykle istotne były wodne szlaki handlowe – ich ustanawianie stanowiło mocny impuls, który zachęcił śmiałków do wielkich odkryć geograficznych.

Po przeczytaniu tego tekstu, polecam nawilżacze powietrza opinie pozostałe informacje na przedstawiany wątek, które będą nie mniej wciągające.

Wtedy handlarze wypływali w świat na wiele lat, obecnie dobra można zakupić przez sieć lub telefon, uiścić należność internetowo i otrzymać zamówione rzeczy w przeciągu garści dni. Błyskawiczny transport, chłodnie – jak powiedziano w artykule, to jedne z najbardziej przydatnych wynalazków ludzkości, które posiadają znaczny wpływ na rozwój śwaitowej gospodarki. Pomyślcie o tym, kiedy znowu udacie się po coś do lodówki. chłodnie – komory chłodnicze warszawa

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*