Skip to content

W co warto zainwestować fundusze i którą strategię przyjąć

Kiedy mamy nadprogramowe fundusze zaczynamy zastanawianie się nad zainwestowaniem. Często chcemy aby zysk był niemal pewny, a straty niemożliwe. Jak wiadomo każda inwestycja ma możliwość zakończenia się porażką, jednak przy dobrym przygotowaniu można zapewnić sobie spokój. Fundusz inwestycyjny jest świetnym rozwiązaniem. Inwestować w ten sposób może niemal każdy, ponieważ minimalne kwoty, które należy przeznaczyć, mogą być naprawdę niskie.

Inwestycje w fundusze to strategia zainwestowania pieniędzy. Fundusz posiada je od wielu osób oszczędzających i inwestują je w papiery wartościowe. Oczywiście ten sposób zarabiania posiada zalety i wady. Nasze pieniądze są bezpieczne. Upadłość tej formy oszczędzania jest niemal niemożliwe. Należy jednak mieć na uwadze, że zarządzanie funduszem jest stosunkowo drogie. Jeżeli nie wiemy, jaki fundusz inwestycyjny wybrać, należy zapoznać się z dużą ofertą i dobrać coś najlepszego dla siebie. Istotna jest także strategia inwestycyjna.

Skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Najpowszechniejsze są trzy z nich: stała struktura kapitału, czyli inwestor powinien przeznaczyć środki w połowie na akcje i w połowie na obligacje czy też rozdzielić udział procentowy w ten sposób, aby nie posiadać więcej niż 75% w akcjach i poniżej 25% w obligacjach i na odwrót – więcej niż 75% w obligacjach oraz mniej niż 25% w akcjach. Jest stosowana także strategia zakupu akcji po przeciętnej cenie. To znaczy, że inwestor nabywa większą liczbę akcji, gdy są one tanie oraz mniejszą liczbę, kiedy cena wzrasta. Dzięki temu działania inwestora mają znacznie mniejsze ryzyko. Ostatnią omówioną tutaj strategią będzie strategia cenowo-wskaźnikowa.

To bez wątpliwości niesamowicie ważna tematyka, więc jeśli masz zamiar ją przestudiować głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (https://psmtechnik.pl/attyki,11,pl).

Osoba inwestująca opiera się wtedy na poziomach cen i wskaźnikach, które wcześniej były już przyjmowane. Dodatkowo warto dodać, że korzystne jest zainwestowanie w mniej znane firmy, które są naprawdę dobre. Niezbędna jest ciągła analiza rynku.

Zainwestowanie zawsze jest pewną formą ryzyka, jednak dogłębna analiza rynku, może pomóc z znalezieniu najlepszych i najpewniejszych rozwiązań. Rzecz jasna żadnej decyzji nie wolno podejmować pochopnie. Należy skrupulatnie zapoznać się z ofertami, by dobrać to, co dla nas najbardziej korzystne. Zainwestowanie pieniędzy bez przemyślenia może skończyć się sporą stratą, której z pewnością nikt nie chce. Aby dobrać najlepszą ofertę, należy określić klarowny cel, czas inwestycji oraz akceptowane ryzyko. Dzięki temu łatwiej znaleźć fundusz, który bardzo nam odpowiada i spokojnie oczekiwać zwiększenia kapitału. Autor

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*