Skip to content

Szkło w eleganckim wnętrzu

Szkło to elegancja, a także piękny element wykończenia. Daje mnóstwo rozwiązań w nowoczesnym mieszkaniu, nie zależy od rozmiarów. Nie ogranicza i subtelnie dzieli. Podłogi, drzwi, ale też panele ze szkła – jak wykorzystać szkło w domu?

Piękne drzwi

Łazienka, szkło białe lakierowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Planując drzwi wewnętrzne, powinniśmy wybrać między normalnymi a przesuwnymi. Bardzo popularne są drzwi szklane (warto zajrzeć i dowiedzieć się więcej tutaj) w formie suwanych paneli. Ułatwiają podział przestrzeni, wydzielanie jeszcze jednego pokoju, jednak przede wszystkim służą jako dekoracja. Najróżniejsze odcienie i wzory mogą pozwolić dopasować drzwi do własnych upodobań: brązowe, półprzezroczyste szyby, mleczne z kwiatowymi szlaczkami albo całe obrazy na szkle. Wybornie korespondują się z nowoczesnym mieszkaniem, z designerskimi dodatkami albo z chłodnym modernistycznym wnętrzem.

Schody w salonieWewnętrzne schody to zdecydowanie wiele możliwości dla miłośników projektów wnętrz. Można je uwypuklić używając pasujących szczegółów. Przykładowo balustrady szklane można stosować we współczesnym budownictwie. Będą pasować do luksusowego domu. Z salonu schody mają być dekoracją, jednak nie warto przesadzać. Rozwiązań jest wiele, ponieważ szkło da się połączyć z drewnem i metalem równie sprawnie. Warto też przemyśleć balustrady z luksfer, bo to świetny sposób na interesujący efekt.

Szklane tafle zamiast płytek

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Ostatnio popularnym rozwiązaniem są panele szklane używane w kuchniach i łazienkach. Mają soczyste kolory, a mogą też układać w dowolne zdjęcia. Zwolennicy niestandardowych rozwiązań wypełniają w kuchni dziurę pomiędzy blatem a szafkami takimi szklanymi taflami. Teraz można zaprojektować zielony ogród (Meble do ogrodu) tuż nad kuchenką albo podziwiać widok na Paryż. W łazience kolorowe tafle są najlepszą alternatywą do ceramicznych płytek, które są teraz pewnym standardem.

Szklane podłogi

Szkło może dać naprawdę więcej, więc polubili je najlepsi projektanci wnętrz. Szklane podłogi pojawiają się w biznesowych budynkach, w korporacyjnych biurowcach, a stopniowo też używane są w mieszkaniach. Dobrze stosować je w łazienkach, zwłaszcza na podestach, ale mleczne tafle doskonale komponują się też z dębowym parkietem w salonie. Szklane – kliknij tu

Źródło: szybka.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*