Skip to content

Urządzanie mieszkania: parkiet z deski dębowej.

Pokrycia podłogowe z drewna charakteryzuje bogaty rysunek oraz dobra widoczność słojów, co w dyskretny sposób zaznacza związek stylu wykończenia z naturą. Obecnie na rynku oferowane są deski z różnego rodzaju drewna, jednak niezmienne najczęściej stosowanym materiałem jest dąb, czyli typ drzewa odznaczający się bardzo dobrą trwałością. Ciepła estetyka tego drzewa nadaje pomieszczeniom niesamowity klimat.

podłoga dębowa
Deska podłogowa to materiał na wykończenie podłoża, jaki możemy zastosowań w każdym pomieszczeniu – korytarzu, kuchni, sypialni, jadalni, salonie, pokoju dziecka, a nawet łazience – czytaj u źródła Obecnie popularny styl skandynawski pozwala na stosowanie wysokiej jakości surowca, jakim jest deska dębowa – patrz u źródła na deski podłogowe. Taka deska jest bardzo odporna na ścieranie, ale poddaje się także impregnacji i zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak bejcowanie oraz malowanie. Obecnie deska dębowa pojawia się w mieszkaniach w swej naturalnej formie, lecz często jest także barwiona na biało, dzięki czemu jeszcze bardziej komponuje się ze stylistyką skandynawską i równie dobrze może być elementem wykończenia w duchu vinted.

Deska podłogowa to inwestycja, która na pewno się opłaci.

Bez strachu – zobacz link (http://dywany-chodniki.com/66-tanie-dywany), który prowadzi do podobnej strony. Odnajdziesz na niej przykuwające wzrok wpisy w kontekście do rozpatrywanego tutaj tematu.

Jest bardzo trwała, można ją poddawać odświeżeniu, a poza tym wygląda pięknie i dodaje klimatu całemu wnętrzu. Niektóre typy desek umożliwiają układanie podłoża w jodełkę lub formę kwadratów, co z pewnością doda wnętrzu wyjątkowy wygląd. Ponadto, drewno (heblarka grubościówka) zapewnia dobrą izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Jeżeli w naszym mieszkaniu wykonano ogrzewanie podłogowe wodne, absolutnie nie jest to przeszkodą, by wybrać deskę na pokrycie podłogi. Deska także świetnie odnajduje się w takich nowoczesnych wnętrzach. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ogrzewania podłogowego zalecana jest deska trójwarstwowa i odpowiednio cienka, tak by nie hamowała przepływu ciepła. Faktem jest, że za deskę podłogową będziemy musieli zapłacić więcej niż za imitujące drewno panele – cena za metr kwadratowy waha się od 100 do 250 zł, ale kiedy wstając o poranku poczujemy miłe ciepło drewna pod stopami będziemy przekonani, że to był słuszny wybór! Deska podłogowa to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie naturalne i trwałe rozwiązania oraz dobry styl.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*