Skip to content

Transformatory zezwalają na właściwe zmiany napięcia prądu

Dobrze zaznaczyć jak ważną rolę spełniają transformatory. W kablach wysokiego napięcia mieści się prąd o znacznym napięciu, gdyż wtenczas jego przesył na spore odległości przebiega błyskawicznie oraz lepiej.

Jednak w domach to napięcie jest znacznie mniejsze i jakbyśmy chcieli wykorzystać ten prąd, który biegnie liniami wysokiego napięcia, to zniszczylibyśmy sobie wszystkie sprzęty elektryczne, które podłączone byłyby do gniazdek. Przez to właśnie konieczne są

Pokój

Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

transformatory (strona www), które w dobry sposób pomniejszają napięcie prądu, tak żeby mogło ono stać się bez problemów używane przez normalnych użytkowników. Taki transformator ma szansę dowolnie zmieniać napięcie prądu na mniejsze albo większe, w zależności od konieczności, ale dzięki swojemu działaniu zapewnia, że to napięcie ciągle będzie jednakowe i nie będzie jego niekontrolowanych przeskoków, które również negatywnie mogłyby wpłynąć na działanie przeróżnych sprzętów.

Wyłącznik hotelowy posłuży do sterowania obwodem

W hotelowym pokoju mieści się przeważnie kilkanaście gniazdek, sprzęt rtv i oświetlenie, to wszystko powinno zostać razem powiązane, tak żeby nikt poza gościem danego pokoju nie miał szansy na przykład włączyć telewizora, albo podłączyć się równocześnie do kilku gniazdek. Do tego właśnie służy wyłącznik hotelowy, który wyposażony jest w specjalną kartę, jeśli jest ona w niego wsunięta, to działanie wszystkich urządzeń elektrycznych jest podłączone oraz można z nich swobodnie używać, kiedy jest wyciągnięta, to używać możemy jedynie z oświetlenia, ale przez przemieniony obwód nie będzie dopływał prąd ani do telewizora ani do gniazdek. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla hoteli, a co ważniejsze bezpieczne, więc coraz częściej jest stosowane.

Warto powiedzieć najważniejsze rzeczy o prądzie

Im więcej będziemy wiedzieli podstawowych spraw o prądzie, tym prościej będzie nam z niego używać i prościej będzie nam pojąć działanie niektórych urządzeń.

Ten pomocny link ma dane, które omawiają ten temat, więc jeżeli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

Nie mniej najważniejsze jest to, aby sprawdzać czy w gniazdkach jest odpowiednie napięcie, tak aby nie okazało się, że niechcący popsuliśmy sobie jakieś urządzenia.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*