Skip to content

Szkło matowe oraz daszki szklane czyli nowy charakter naszego domu

Szkło matowe cieszy się szerokim zastosowaniem zarówno w w branży budowlanej, jak i wyposażeniu wnętrz. Z powodu swych walorów estetycznych można je wykorzystaćjako wypełnienie drzwi oraz okien, np. w domach, gabinetach lekarskich, biurach a także gabinetach kosmetycznych.

szkło na co dzień

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com

Tworzy się z niego półki ze szkła albo blaty mebli.

Przejrzyj kolejny najnowszy artykuł (https://biuroinwest.pl/), by dowiedzieć się więcej detali na fascynujący Cię temat. Namawiamy i życzymy miłej lektury!

Ze szkła matowego produkowane są również przedmioty użytkowe np. kubki. Matowienie matowienia opiera się na utworzeniu w gładkiej tafli szkła nieznacznych nierówności, powodujących rozpraszanie światła i zdobyciu w ten sposób nieprzeźroczystego szkła. Tak obrobiony materiał może być poddawany dalszej obróbce, w tym wygięciu, hartowaniu a także malowaniu. Szkło matowe (jak ) daje nam delikatny, prześwitujący wygląd, przez co stwarza większe wrażenie prywatności. Jego atutem jest wysoka wytrzymałość na rysy i zabrudzenia, zwłaszcza na ślady palców.

Gdy zależy nam na jak najczęstszym obcowaniu ze światłem możemy pokusić się o zamontowanie w naszych budynkach szklanego daszku jak . Główną ich funkcją jest chronienie przed warunkami atmosferycznymi, jakimi są deszcz, grad, tudzież śnieg – zarazem nie zmniejszając dostępu do promieni słonecznych. Ich rola jest decydująca gdyż stanowią zabezpieczenie drzwi przed zamoczeniem i zniszczeniem. Decydując się na daszek szklany możemy być przekonani, że będzie to w pełni właściwa decyzja. Do wyrobu owych daszków zostały wykorzystane najlepsze elementy szkła dzięki czemu są one stabilne i mogą posłużyć nam wiele lat.

Wielu z nas mogłoby się wydawać, że szkło jest surowcem łatwym do uszkodzenia lecz w ostatnich czasach podczas przeróżnych technik hartowania szkła zostały stworzone takie elementy, które są wytrzymałe nawet na spore obciążenia i wstrząsy. Daszek szklany ma także zastosowanie jako ochrona balkonów, tarasów lub bankomatów. Zachęcamy więc aby zdecydować się na montaż a z całą pewnością nie pożałujemy tego wyboru. Wykorzystanie ich w obrębie naszego domu nada mu zupełnie nowy charakter.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*