Skip to content

Gdzie pasują szklane schody?

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizować miał dobrobyt i nowoczesność, które wynikały z zastosowania jako materiału budowlanego barwionego szkła. Możemy zatem stwierdzić, że przyszło nam żyć w dostatnich czasach, gdyż szklane domy stały się rzeczywistością.

Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe które są wykorzystywane zarówno przy wykończeniach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Wielbiciele nowoczesnego stylu mogą użyć w swoich mieszkaniach szkło jako ściany działowe, drzwi od szafy lub drzwi wewnętrzne. Szkło wykorzystywane w tego typu celach może zostać specjalnie koloryzowane albo posiadać wzory. We współczesnej aranżacji wnętrz skłania się do konstruowania pomieszczeń możliwie najbardziej przestrzennych oraz nasłonecznionych. Szkło jest tym materiałem, który zezwala podzielić otoczenie zarazem wizualnie jej nie pomniejszając.

Poza możliwością zastosowania szkła wewnątrz budynków mieszkalnych, bardzo powszechne są zewnętrzne zabudowy szklane – przeniesiony tutaj -, czyli tak zwane wintergarten. Wintergarten to połączone z sobą ściany oraz daszki – kliknij – szklane, tworzące przydomowe zimowe ogrody. Posiadacze bardziej zamożnych portfeli często stawiają wewnątrz nich basen. Na ogół jednakże jest to miejsce, w którym pośród sporej ilości roślin możemy ustawić komplet wypoczynkowy i napawać się chwilami wypoczynku o każdej porze roku. Konstrukcja wintergarten jest niezwykle solidna i wygląda jak rząd okien złączonych ze sobą ramami. Wnętrze przeważnie jest ocieplane, zdarza się, że za pomocą kominka. Dzięki stabilnej temperaturze można uprawiać w środku także egzotyczne rośliny.

Odnośnie pomieszczeń biurowych szklane konstrukcje doskonale nadają się do oddzielania miejsc pracy. Szklane ścianki działowe zezwalają wydzielić osobne pomieszczenia z bardzo znacznej powierzchni. Ich dodatkowym plusem jest fakt, że w razie wyboru stosownego rodzaju szkła oraz okuć wydzielone taką metodą pomieszczenia mogą szczelnie trzymać dźwięki. Zapewniają więc z jednej strony odrobinę pracowniczej prywatności, a drugiej pozwalają pracodawcy poprzez przejrzyste szyby obserwować pracę wszystkich swoich podwładnych.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*