Skip to content

Szczegółowa analiza drobnych sum pieniędzy – metoda na przemyślenie tego, na czym można zaoszczędzić

Razem z nadejściem kolejnego sezonu często określamy swoje wydatki, długoterminowe zakupy, wyjazd na urlop oraz myślimy o podwyżkach cen towarów i dóbr. Myślimy o tym, czy ceny mediów „poszybują w górę”. Czasami akurat wygasa nam umowa np. z z dostarczycielem sieci lub operatorem komórkowym i szukamy wówczas korzystniejszych finansowo rozwiązań. Jakie kroki można poczynić, aby przyoszczędzić wraz z rozpoczęciem nowego sezonu?

gaz

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Przed startem w nowy rok zorientujmy się, czy spółka gazownicza, która dostarcza nam gaz do domu nie przewiduje podwyżek cen lub koneksji z inną spółką – . Może się to wiązać ze zmianami cen. Dobrze jest to sprawdzić dużo szybciej, żeby czasami nie przeoczyć najlepszego momentu na wypowiedzenie warunków umowy. Dostawa gazu nie skończy się tak nagle – z dnia na dzień, ponieważ często wiąże się to nie tylko akceptacją nowej umowy, lecz bardzo często także i liczników – sprawdź dostawę gazu.

Możemy również zdecydować się na takie rozwiązanie jak dostawa gazu i energii elektrycznej przez jedną spółkę, lecz trzeba wcześniej upewnić się, czy z pewnością będzie to opłacalne i czy jest to oferta dla klientów indywidualnych. Gdy odpowiednio wcześnie zaczniemy interesować się wyjazdem na wakacje, będziemy mieć świadomość, jak dużo miesięcznie musimy odłożyć, żeby pojechać np. na Mauritius i ile wynosi cała kwota i

gaz

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com

zaliczka w trybie „first minute”.

Już istnieje autorska strona (https://inter-bis.pl/kontakt/) – kliknij w poniższy link, poczytaj treść oraz zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Zanim skończy się czas trwania umowy z naszym operatorem sieci komórkowej, możemy zaznajomić się z warunkami, które oferują inne sieci nowym klientom. Możliwe, że połączenie usług komórkowych z internetowymi będzie dla nas korzystne finansowo. Jeżeli posiadamy jeszcze telefon stacjonarny, to również może być dobry moment, by rozwiązać umowę.

Te interesujące treści mają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Zatem idź do serwisu (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-niemiec) i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Jeśli mamy plan w konkretnym roku wymienić sprzęty RTV albo planujemy kupić maluchowi np. tablet z jakiegoś ważnego powodu, monitorujmy promocje w supermarketach tego typu, żeby nie przegapić korzystnej okazji. Kupmy urządzenie wtedy, gdy ma atrakcyjną cenę, może przecież zaczekać w naszej szufladzie na właściwy moment.

Suma mniejszych wpłat często daje dużą sumę ostateczną. Jeśli spółka gazownicza zwiększa opłaty nawet minimalnie i dostawa gazu nie wydaje się być dużo wyższa, to mimo to w skali roku suma tych opłat daje pewną kwotę. Dokładna analiza innych wydatków na media pozwoli nam otrzymać obraz tego, na czym można zaoszczędzić.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*