Skip to content

Świeży oddech wiosny w Twoim mieszkaniu. Mamy solidne podpowiedzi dla poszukujących dobrych wiadomości

Przebiśniegi to kwiaty, które po długich, zimowych miesiącach pierwsze kwitną i wywołują w nas wyjątkowe uczucia. Pomimo panującego na dworze zimna, dzielnie przebijają się przez zalegające resztki śniegu. Obraz rosnących roślin wzbudza nadzieję, że po srogiej i białej zimie, nadejdzie upragniona i długo wyczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się radować wiosennymi kwiatami we własnym ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą uprawiać rośliny.

By na balkonie utworzyć prywatny, cichy azyl powinny na nim znaleźć się, kwiaty które ozdobią, ale także uspokoją nasze nerwy. Dodatkowo rośliny stanowić będą barierę dla kurzu oraz wielu toksycznych związków. Na naszych balkonach lub tarasach bardzo dobrze sprawdzą się rośliny o długim okresie kwitnienia, dekoracyjne od wiosny do jesieni. Są to rośliny jednoroczne takie jak: begonia stale kwitnąca, nasturcja większa, petunia ogrodowa, smagliczka nadmorska, lobelia przylądkowa, aksamitka rozpierzchła i wąskolistna. Wśród gatunków wieloletnich najciekawszy cel uzyskamy sadząc np.: pelargonię ogrodową i bluszczolistną, dalie, bakopa, heliotrop, złocienia krzewiastego, niecierpka nowogwinejskiego lub lantana – zobacz .

Nowy rok może być powodem do zmiany aranżacji ogrodu, także tego na balkonie. Warto zadbać o dekoracyjne donice ogrodowe czy nowe kwiaty ozdobne. Internet to kopalnia wiedzy i bezpłatnych programów użytkowych. Wśród nich można wyszukać interesujące programy do planowania ogrodów. Ogrodnictwo, nawet to wirtualne może być ciekawym i zachęcającym zajęciem. To jak nasze przydomowe ogrody będą wyglądać nie zależy tylko od wybranego programu, ale przede wszystkim od naszej wyobraźni i inwencji. Pomimo tego, że jako nowicjusze, nie wiemy, które kwiaty się komponują, jak duże urosną i kiedy kwitną, nie będziemy skazani na klęskę – czytaj więcej . Programy do projektowania ogrodów mają prosty interfejs i szeroką encyklopedię roślin. Każda z nich ma potrzebne informacje o pokroju, warunkach i sposobie uprawy.

Wraz z wiosną zaczyna się sezon budowlany. W pierwszym kwartale roku odnotowuje się największy popyt na zakup gruntów pod inwestycje. Pośród wielu ciekawych ofert można znaleźć grunty nad morzem, działki nad jeziorem i działki siedliskowe. Koszty wymienionych działek zdecydowanie są inne od kosztów działki siedliskowej.

Działka siedliskowa może być zakupiona przez każdego. Jednak aby móc coś na niej postawić trzeba być rolnikiem. Być właścicielem tego rodzaju gruntu i bycie rolnikiem z pewnością pozwala do postawienia zabudowy typu zagrodowego. Jednak nie każdy może być rolnikiem.

Wielokrotnie procedury uzgodnieniowe wydłużają czas rozpoczęcia budowy. Działki nad jeziorem, w górach i w rejonach mocno nacechowanych tradycją są wspaniałe pod budowanie domów z bali drewnianych. Dzisiaj obserwujemy powrót do budownictwa drewnianego, a zwłaszcza tradycyjne domy z bali drewnianych, zwanych na Podhalu płazami przybierają na popularności. Technologia ich wznoszenia jest taka sama od dziesiątek lat. Budowanie domu w tej technologii nie jest łatwe. Może się wydawać,że ogranicza się do złożenia drewnianych elementów jak klocków. Lata treningi umożliwiają doświadczonemu „budorzowi” wyznaczyć każdej pojedynczej płazie jej miejsce i rolę w w budującym się obiekcie. Walorem domów budowanych z płazów jest łatwość rozbiórki i ponownego montażu. Szczególnym atutem jest jednak ich nadzwyczajny charakter wywodzący się ze staropolskiej tradycji.

kolorowe kwiatki
Autor: MaX Fulcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli szukamy pomysłu na dom, warto pomyśleć nad zbudowania go z bali drewnianych. Niekoniecznie musi to być dom zbudowany ściśle według podhalańskiej tradycji, ale mający jej charakter. Portal budowlany projektoskop to głównie rozbudowana wyszukiwarka, w której można odnaleźć różnorodne projekty domów. Są tu najnowsze projekty domów sporządzone przez wykwalifikowane firmy projektowe.Baza zawiera między innymidomy parterowe, projekty małych domów czy teżprojekty domów nowoczesnych.

Każdą budowę domu poprzedza dobrze przygotowany projekt domu. Współczesna technologia w idealnych proporcjach łączy się z klasyczną formą, dając owoc w formie nowoczesnych rozwiązań projektowych proponowanych przez dzisiejszych architektów.

Wnętrza domów z bali nie muszą być urządzone tradycyjnie. Podłogi zrobione z drewna egzotycznego szturmem zdobyły polskie salony. Ta moda na egzotykę nie może nikogo dziwić.. Kolory, trwałość, usłojenie i mnogość zastosowań zdominowały krajowe gatunki. Do najtwardszych i najbardziej odpornych na ścieranie gatunków należą kempas i merbau. Prócz odporności ich ogromną zaletą jest barwa. Piękne odcienie mlecznej czekolady z pomarańczą będą atrakcyjnie prezentować się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Niektóre gatunki zmienią barwę pod wpływem promieni słonecznych. Ipe może nam sczernieć, a jatoba i doussie zbrązowieć. Tego rodzaju podłogi nadają nieprawdopodobny charakter wnętrzom. Również w łazience. Drewno ezgotyczne nadaje się do aranżacji łazienki. Trwałe i wodoodporne drewno, w ciepłym kolorze jest przytulne i kojące. Następne elementy aranżacji łazienki, takie jak szafki, ceramika i lustro (rekomendują nas) łazienkowe powinny współgrać i tworzyć całość.

Pod zdaniem, że lustro – jesteśmy tutaj – jest jednym z najistotniejszych elementów łazienki podpisze się praktycznie każda kobieta. By widzieć w nim tylko to co piękne musimy zatroszczyć się o jego odpowiednią oprawę, oświetlenie i otoczenie. Dobrze więc, patrząc na różne lustra łazienkowe zwracać uwagę na kilka istotnych zagadnień.

Niezmiernie ważna jest jego wielkość. Im większe lustro, tym nasza łazienka również będzie sprawiać wrażenie większej. Jeśli umożliwiają nam warunki metrażowe, możemy zamontować lustro na całej szerokości ściany – wtedy nasza łazienka będzie sprawiać wrażenie nawet dwukrotnie większej. Ciekawym pomysłem jest lustro stojące. Może ono pełnić rolę zarówno lustra głównego (zamiast tego nad umywalką), jak i dodatkowego, aby móc się widzieć podczas, ale również po kąpieli.
Jeżeli stawiamy na minimalizm, możemy zamieścić małelustro łazienkowe w bardzo ozdobnej i dekoracyjnej ramie. Równocześnie nie powinno ono być za małe – uniemożliwi nam swobodne oglądanie się w nim. Minimalny rozmiar lustra to taki, gdy swobodnie stojąc przed nim widzimy całą głowę i szyję. Pamiętajmy, że im mniejsze lustro, tym większy problem z zawieszeniem go na odpowiedniej wysokości.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*