Skip to content

Świat skarpetek nadal zadziwia. Stopki z bambusa innowacyjnością w nowoczesnej szafie

Zastanawiałeś się nad tym, kto stworzył skarpety? Mianowicie już w starożytnym Rzymie pojawiła się ta część odzieży i od słowa „soccus” powstała definicja skarpeta. Na przestrzeni wieków udoskonalano ich tworzenie, jednak dopiero pod koniec XIX wieku zagościły na trwale w naszych komodach. Dzisiejszy świat skarpet jest wbrew pozorom różnorodny. Ich bezmiar zastosowań i różnorakość jest fascynująca.

Skarpetki nosimy adekwatnie do sezonu oraz pogody. To nierozerwalny atrybut niemal każdego ubioru. Perfekcyjna skarpeta powala oddychać stopom nie uciskając przy tym kostek, co jest istotne przy codziennym korzystaniu. Zasadniczy jest również materiał, z którego są zrobione, gdyż to decyduje czy będziemy mieć zrelaksowane i rześkie nogi.

nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl

W sprzedaży oferuje się różne skarpety, podkolanówki, skarpety stopki, sportowe czy wyspecjalizowane. Będąc przy specjalistycznej skarpecie trzeba wspomnieć o zastosowanych włókninach antygrzybicznych i anty zapachowych, które świetnie zdadzą egzamin w przypadku dżentelmenów. To oni zazwyczaj narzekają po całym dniu na problemy z nogami. Odzież ta rozpowszechniła się szczególnie w gimnastyce. Postawiono na dużą jakość materiałów oraz specjalistyczną konstrukcję. Wzmocnienia w strefach przecierających się sprawiają długotrwałe używanie. W szczególności skarpety damskie są rozpowszechnione w świecie sportu. Tutaj producenci zaprezentowali wielką wyobraźnię tworząc przeróżne rodzaje tego akcesorium. Barwa, selekcja tworzyw i ich zastosowanie jest rzeczywiście wysokiej klasy.

Ciekawostką są skarpety z bambusa. Wytworzona włóknina z tej rośliny zawiera znaczne właściwości antybakteryjne i higroskopijne, czyli drenuje wilgoć ze stopy. Przeznaczany bambus do wytworzenia tej niespotykanej włókniny, wywodzi się z ekologicznych upraw,a więc jest w stu procentach zdrowy. Jest to przełom w dziedzinie przemysłu odzieżowego, gdyż zastosowanie takiej przędzy stwarza wykluczenie nieprzyjemnych zapachów oraz urządzenia do produkcji pelletu naturalne oddychanie naszych nóg. Co ważne, tak wykonane skarpetki swoje właściwości zachowują po kilkunastu praniach i pozostają dalej miłe w dotyku. To rewolucja w świecie skarpet. Zatem możemy bez kłopotu dobrać dla siebie czy dla rodziny niecodzienne skarpetki myśląc jednocześnie o zdrowotnej stronie odzieży.
Autor

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*