Skip to content

Stylowe aranżacje do twojego pokoju, salonu czy innego pomieszczenia

Bardzo dużo osób nie wie jak umeblować swój dom. Jest to kłopotliwe zwłaszcza, że zazwyczaj każda osoba mieszkająca razem ma inne zdanie na temat wykańczania wnętrza. „Kłopot” sprawia nam też duża ilość mebli, które znajdują się w sklepach meblowych. Z drugiej strony, że mamy tak ogromny wybór.

Salon w stylu glamour, cegła ciosana, biała

Autor: Röben
Źródło: Röben

Zwykle, chcemy by nasze pomieszczenia były wyjątkowe. Z tego powodu zwykle staramy się kupić takie meble, których inni nie posiadają. I nie mówimy tu o materiałach z którego meble są wykonane, ale o rodzajach mebli. Współcześnie pozapominano o wielu rodzajach mebli, które kiedyś były bardzo popularne. Na pewno takowym meblem jest szezlong. W dawnych czasach znajdował się on w każdym dworku. Dawał odpocząć po ciężkim dniu pracy i pozwalał relaksować się przed następnym.

Z jakiego więc powodu szezlong przestał się pojawiać w naszych domach? Na pewno jednym z powodów jest fakt, że współczesne mieszkania mają mniejsze pomieszczenia. Z tego powodu na szezlong zwyczajnie brakowało miejsca. Na jego miejscu stawiano np. telewizor, czy też sprzęt hi-fi. Dużo ludzi starało się zapomnieć o dawnych czasach, bo uważali, że przez to są postępowi. Lecz zupełnie tak nie jest. Nie możemy zapominać o naszej historii także tej powiązanej z meblami.

szezlong

Autor: Roberto Palomba
Źródło: Agencja Reklamowa S4 S.A.

Na szczęście obecnie sytuacja ta jawi się nieco inaczej. Zwłaszcza u tych osób, które mają własne nowe domy. Pomieszczenia w nich są spore i jest w nich wystarczająca ilość miejsca na duże meble. Więc w wielu pomieszczeniach coraz częściej pojawia się wspomniany szezlong – sprawdź na stronie. Ale dlaczego powinien on być w naszych pokojach? Na pewno daje on dużą możliwość na relaks naszych nóg. Ponieważ mebel (serwis) ten jest wydłużony, nasze nogi są podniesione nieco wyżej niż na sofie, co powoduje, że krew płynie przez nie szybciej. Oprócz tego, chociaż dużo ludzi tego nie zamierza na szezlongu zwykle ekspresowo ”wpadamy w drzemkę”, a wiadomo, że sen jest wspaniałym odpoczynkiem.

O tym, że szezlong jest coraz bardziej popularny, mówi nam fakt, że w sklepach z meblami jest coraz więcej propozycji związanej z zakupem takiego mebla. Także architekci wnętrz, którzy w sposób zawodowy aranżują nasze pomieszczenia bardzo często uwzględniają w swych projektach ten mebel. Jeśli więc jesteśmy na etapie meblowania naszych pomieszczeń, pomyślmy czy nie warto kupić szezlong i czy nie wstawić go, do naszego domu. Jeżeli tak uczynimy, stwierdzimy po jakimś czasie, że każdy chce wypoczywać na tymże meblu. Utwierdzi nas to w tym, że kupując taki mebel, postąpiliśmy właściwie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*