Skip to content

Style cięcia blach stalowych: opis oraz najlepsze rozwiązania

Do produkowania bardzo dobrych maszyn i technologii potrzebne są najtrwalsze materiały. Pośród nich występują blachy trudnościeralne. Są bardzo odporne na uszkodzenia oraz – jak podpowiada sama nazwa – ścieranie. Używa się ich w różnych celach, między innymi do wytwarzania części przyrządów rolniczych, samochodowych czy też konstrukcji. Aby najlepiej je wykorzystać trzeba poddać je obróbce. Niezbędne jest fachowe cięcie blach.

blacha

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje dużo metod cięcia. Najlepszym stylem jest cięcie plazmowe, dodatkowo oferowane jest cięcie wodą (dobry sposób na cięcie stali), tlenowe oraz laserowe – więcej o obróbce stali na Warto spojrzeć na nie z bliska.
Cięcie plazmowe jest stosunkowo niedrogie porównując z pozostałymi metodami. Jest naprawdę szybkie i nie wymaga początkowego rozgrzania blachy. Poza tym jest bardzo precyzyjne. Żeby krawędzie pozostały gładkie, grubość blachy nie powinna przekraczać 40 milimetrów. Warto wiedzieć, że narzędzia, którymi wykonuje się cięcie plazmowe są drogie, jednakże wydajność i dobre strony tej metody sprawiają, że finansowe koszty szybko się zwrócą. Dodatkowym plusem jest z pewnością fakt, że można ciąć dwoma i więcej palnikami jednocześnie. Natomiast metoda wodna, doskonała jeśli chodzi o cięcie stalcięcie (pozostałe informację dostępne będą tu)a się na przecinaniu za pomocą strumienia wody z dodatkiem materiału ściernego. Metoda ta wykonywana jest na zimno, dlatego też metale są odporne na zniekształcenia spowodowane wysoką temperaturą.

stalowe motywy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Cięcie tlenowe wykonywane jest z kolei palnikiem tlenowym. To styl używany od dawna. Jako że jest on relatywnie prosty, jest także dość niedrogi. Chociaż cięcie nie jest szybkie, wydajnie działa z wieloma palnikami działającymi jednocześnie. Jeśli chodzi o cięcie laserowym, przeprowadzane jest rzecz jasna za pomocą lasera. Jest to idealny sposób do przecinania cienkich blach. Prowadzony jest stosunkowo powoli ze stosowaniem naprawdę dużej temperatury. Należy dodać, że jest za najbardziej precyzyjny i niezawodny.
Aktualnie wszystko możemy znaleźć online. Tak samo jest z firmami zajmującymi się przecinaniem blach. Jeżeli jesteśmy zainteresowani takimi ofertami należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło: „cięcie blach oferta” lub sprecyzować o interesujące nas miasto, przykładowo „cięcie stali Kraków”. W odpowiedzi uzyskamy szeroki wachlarz ofert, wśród których na pewno każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*