Skip to content

Standardowe akcesoria wyposażenia magazynu

Pomieszczenie magazynowe to miejsce w którym przechowuje się towar w czasie procesu jego przepakowywania bądź dystrybucji. Koszty przechowywania w magazynie są wliczone w ostateczny koszt składowanego tam towaru, w intencji przedsiębiorców leży więc, żeby ceny takie były minimalne. Z tego powodu pomieszczenia magazynowe są wznoszone niskim nakładem kosztów, w lokalizacjach oddalonych od większych miejscowości, gdzie koszty za grunt są zazwyczaj niewysokie. Żeby zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu towar jest umieszczany na regałach o wysokości kilku czy nawet kilkunastu metrów, w ten sposób jest możliwe podwojenie czy nawet potrojenie pojemności takiego magazynu. Specjalne maszyny, jak wysięgniki czy wózki widłowe umożliwiają zaoszczędzenie pracodawcy na niezbędnej sile roboczej.

w mazgazynie
Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com
Siła w prostocie

Towar w pomieszczeniach magazynowych jest przechowywany na specjalnych paletach z drewna. Mają one taką konstrukcję, żeby ich przewożenie było bardzo ułatwione. Najprostszym przyrządem służącym do transportu palet jest tzw. paleciak. Pozwala on unieść paletę na nieznaczną wysokość i przestawić ją w inny punkt. Dużo większe możliwości w zakresie transportu dają wózki widłowe, które pozwalają na przenoszenie dużych liczb palet w krótkim czasie, dodatkowo posiadają one wysięgniki umożliwiające włożenie palety na wyższe półki w magazynie ta strona. Ze względu na duże pole manewrów wózków widłowych, wymaga się od osoby kierującej specjalnego pozwolenia na kierowanie tym pojazdem. O wiele większe możliwości i większą uniwersalność ma ładowarka teleskopowa, która dysponuje większym zasięgiem ramienia i dzięki wymiennym łyżkom nadaje się do innych prac.

wyposażnie pomieszczenia magazynowego
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Oszczędzanie na urządzeniach?

Większa część maszyn magazynowych kupowana jest na kredyt, umożliwia to firmie kupno większej ilości urządzeń na początku funkcjonowania. Koszty takiego przedsięwzięcia są jednak spore i nie każdą firmę stać na tego rzędu wydatek. Z tego powodu istnieją specjalne komisy maszyn magazynowych, gdzie można kupić przykładowo używane wózki widłowe. Oferowane maszyny są serwisowane, zużyte elementy przed transakcją są więc wymieniane na nowe. Dzięki takiemu pomysłowi firma może kupić więc sprawne urządzenia magazynowe w dobrej cenie, maszyny takie, mimo że były już wcześniej wykorzystywane, mogą służyć jeszcze wiele lat.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*