Skip to content

Drogi transportu towarów

Jednym z głównych środków transportu towaru na świecie jest spedycja morska. Głównymi jej zaletami jest to, że można przetransportować duże ilości towaru na wielkie odległości. Obecnie transport wodny ludzi jest bardzo znikomym procentem w środkach komunikacji. Dzieje się tak dlatego, że czas takiego transportu jest dość długi. W miejscach gdzie linia brzegowa jest mocno rozbudowana, nadal podróżuje się statkiem. Dlatego transport wodny nastawia się obecnie na przewozie towaru. Do tego celu używa się specjalnych statków, na przykład tankowców, masowców, drobnicowców albo kontenerowców.

Mierzeja Helska, morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Droga powietrzna
Inny rodzaj przewozu to fracht lotniczy (odkryj propozycję). W obecnych czasach jest to najbardziej rozwinięta forma spedycji. Główną zaletą jest to, że towar dostarczany jest w bardzo krótkim czasie. Jednak, w porównaniu do statków, mogą one przetransportować ciężar o mniejszej masie. Dlatego właśnie lotnictwo sprawdza się głównie w podróżach pasażerskich. Ciekawostką może być fakt, że transport ten jest najbardziej skomplikowany, a a jednocześnie bardzo bezpieczny. Ponadto, w transporcie powietrznym wiele nie zostało jeszcze odkryte, a jest to w tym momencie najszybciej rozwijająca się strefa komunikacji.

Autor: cliff1066

Transport lądowy
Pomimo tego transport transport mebli Wrocław tanio międzynarodowy opierająca się na transporcie lądowym, jest najbardziej powszechnym środkiem komunikacji. Samochody ciężarowe to podstawa tego transportu, a w nich składuje się przewożony towar. Problemem może okazać się w tym wypadku agencja celna w Warszawie (odkryj ofertę agencji celnej oraz państwowe linie graniczne. Jest to zazwyczaj dość czasochłonne, a dodatkowo męcząca dla prowadzącego pojazd. Jeśli chodzi o podróżowanie i transport osób, jest to nadal najbardziej powszechny środek komunikacji. Oto dlaczego tak się dzieje. Prawie każda rodzina posiada własny samochód, jest to stosunkowo tanie. Mimo wszystko samochód jest mniej bezpieczny i komfortowy niż samolot. Więc jeśli ktoś wybiera się w daleką podróż, warto przemyśleć za i przeciw, aby transport nie był dla nas uciążliwy.

Źródło: ITL Omega

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*