Skip to content

Sporo firm zatrudnia przeróżnego rodzaju pracowników, gdyż pracy jest zbyt wiele, aby była w stanie podołać jej jedna osoba

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i założyłeś firmę, to na pewno regularnie zastanawiałeś się dlaczego przyjęcie pracownika bywa tak szalenie kosztowne.

Zwykle twierdzi się, że pracownik kosztuje pracodawcę prawie dwa razy więcej aniżeli wynosi kwota netto na umowie dla zatrudnionego. Zatem skąd tak wysokie sumy?
etatowiec ze swojej wypłaty oddaje do budżetu różnego rodzaju podatki i składki. Z tego powodu jego płaca netto (czyli to co naprawdę otrzymuje na rękę) jest mniejsza od wypłaty brutto, która została wpisana na umowie. Różnica wynosi mniej więcej 30%, zatem nie wydaje się to być nic nieznaczna sumka. Z naszych pieniędzy musimy wspierać różne instytucje, przykładowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wysokość składek ZUS wygląda tak najwięcej środków tracimy na składki emerytalne, rentowe, chorobowe, a następnie na ubezpieczenie społeczne – te pieniądze idą do NFZ. Z racji tego temu, że jesteśmy ubezpieczeni, jesteśmy uprawnieni do tego, by nieodpłatnie korzystać z porad lekarskich i pobytów w szpitalu, jeśliby coś nie daj boże nam się stało.
wysokość składek zus

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawca ze swojej strony także płaci za nas prawie te same składki. Ekstra opłaca jeszcze środki na Fundusz Pracy.

Przejdź na naszą witrynę – w niej oczekuje na Ciebie kompleksowy wpis (http://www.over-horse.com/kategoria-produktu/suplementy-dla-koni/suplementy-na-sciegna-stawy-miesnie-dla-koni/) interesującego zagadnienia. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

W każdym przypadku (pracownik i pracodawca) największy odsetek pochłaniają składki na emeryturę, a więc środki te będą gwarantować nam naszą emeryturę.

Należy czasami sprawdzić czy nasza firma oddaje do ZUS-u wszystkie składki, tak jak mówi prawo. Wobec tego za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat unikniemy przykrych niespodzianek.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*