Skip to content

Smycze dla psów i klatki dla psów jako wyposażenie konieczne w każdym domostwie posiadającym psiaka.

Smycz dla psa potrzebna jest przede wszystkim dlatego, gdyż nie wszędzie jest możliwe puszczać zwierzaka luzem. Poza tym smycz zapewnia kontrolę nad pupilem, co jest istotne w przypadku szczeniaków. Następnym istotnym motywem jest nauka. Szczeniak musi się uczyć posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze. Są nawet specjalistyczne smycze szkoleniowe. Najbardziej eleganckie są skórzane smycze dla psiaków. Mogą one jednak być niezwykle kosztowne, szczególnie te wykonane ze skóry najlepszego gatunku.

psy na spacerze

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie przystępniejsza jest imitacja skóry. Prawdziwa skóra czy nie, przy nabyciu należy zwrócić uwagę na mocne szycie lub nitowanie. Dobrze gdy jest i szyta i nitowana równocześnie, szczególnie przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów przewyższają te robione ze skóry wzorami i barwami. Są przy tym przeważnie wykonane z plecionki, co bardziej zwiększa ich trwałość. I w owym wypadku należy dokładnie przyjrzeć się ich wykonaniu. I wreszcie metalowe smycze dla psów. Mają postać łańcuszka, ale rączka wykonana jest z innego surowca, np. ze skóry. Ich największą wadą jest bardzo duża waga. Pejcz to smycz niezwykle krótka, średnio do pół metra. Często jest gruba i sztywna, zwłaszcza gdy zrobiona jest dla wielkich i silnych psiaków.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Mocne smycze dla psa standardowej długości są najbardziej popularne. Mierzą one zwykle około metra. Nie można mówić, by na tej smyczy pies zdrowe przysmaki dla psa się wybiegał, ale też nie jest przymuszony poruszać się koło nogi| właściciela, tak jak w przypadku spacerowania na pejczu. Kolejnymi smyczami są długie smycze. Te mają około dwóch metrów. Zwie się je też smyczą przedłużaną, a to z tego powodu, że możemy regulować jej długość. Zależnie od potrzeby może być złożona na pół, skrócona o jedną trzecią lub całkiem rozłożona. Temu smycz przedłużana jest zdecydowanie najlepsza dla szczeniaków. Smycze automatyczne sprawdzają się zarówno przy mniejszych jak i przy większych rasach.

Dają człowiekowi duży komfort w czasie spaceru, a psu zdecydowanie więcej swobody. Oczywiście smycz trzeba zakupić pod kątem wagi i wielkości psiaka, ale także pod kątem wygody użytkownika. Dużo więcej komfortu na spacerze dają wersje z ergonomiczną, gumowaną rączką. Do tego jeszcze wybór pomiędzy linką lub taśmą, lubiany kolor i już można się cieszyć z dłuższych spacerów ze swym psiakiem.

Gdy podróżujemy z psiakiem nieodzowne jest kupienie klatki dla psa, na przykład takiej jak na tej stronie – . Klatka dla psów transportowa jest łatwą w utrzymaniu higieny alternatywą transporterów. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze, a psu zapewnia dużą przestrzeń obserwacyjną. Dostępne są klatki z dwoma drzwiczkami, z przegrodą bądź ze skośnym dachem. Klatka domowa to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla posiadaczy młodych psiaków, którzy muszą pozostawić pupila samego w mieszkaniu, bądź po prostu jako miejsce wypoczynku.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*