Skip to content

Sklep z oświetleniem

Oświetlenie to ponad połowa sukcesu wyposażenia wnętrza. Trudno w to uwierzyć? Wystarczy zobaczyć któryś z odcinków „Kuchennych rewolucji”, aby zdać sobie sprawę z tego jak z wykorzystaniem oświetlenia można dokonać zmiany restauracji – laboratorium w pomieszczenie nastrojowe, przytulne oraz pełne gości. Musimy tylko dołożyć odrobinę starań i górne światło zamienić na lampy stołowe, dodać kinkiety, a wnętrze zyska nowy wymiar. I to w jaki prosty sposób.

lampka nocna
Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest by już w w chwili rozpoczęcia budowy domu, tudzież przebudowy mieszkania zastanowić się, która ściana naszego domu, mebel czy fragment ściany jest wart wyeksponowania. Choć mamy problem z podjęciem decyzji w momencie gdy nasz dom jest dopiero na początku drogi swego istnienia, musimy oddać temu tematowi nieco czasu. Bo kto wie, może w niedalekim czasie, w salonie odnajdzie miejsce nasz ulubiony fotel w którym lubimy czytać, a który będzie nam służył jeszcze lepiej, jeżeli zawiśnie nad nim oryginalny kinkiet.

Lecz oświetlenie (zobacz skleposwietlenie.pl) to nie tylko nastrojowe lampy. To również tak modne ostatnio żarówki, które zwisając na kolorowym kablu pełnią ciekawy i oryginalny punkt dekoracyjny w naszym domu. Mistrzami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy kryształowy, luksusowy żyrandol może zawisnąć w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Oczywiście! Zasada ta działa także i w przeciwną stronę – starocie, meble z „duszą” w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może nosimy się z zamiarem, by naszą lampę uczynić najważniejszym punktem pomieszczenia? Nowoczesne lampy wbrew naszym obawom odnajdą się w większości stylizacji. Jedna z najsławniejszych lamp – Arco, elegancka, luksusowa, a jednocześnie minimalistyczna lampa stojąca, doskonale może konkurować z lampami (masz więcej pytań?) wiszącymi a swoją obecnością da do zrozumienia, że właściciele domu to osoby otwarte na światowe trendy i wiedzą „co w trawie piszczy”.

Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zastanówmy się, rozważmy ich wybór, ponieważ prawidłowo dopasowane światło naprawdę potrafi wiele zdziałać. Przyjemnie jest kiedy oświetlenie zewnętrzne jest zapowiedzią tego co ujrzymy wewnątrz domu – dobrze jest kiedy ze sobą współgra. Lampy ogrodowe nie tylko oświetlą nam ogród, ale będą pięknym dodatkiem, który go ożywi.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*