Skip to content

Jak wyposażyć stanowiska architekta

Fach architekta i architekta wnętrz jest bardzo trudny. Poza tym, że taka osoba powinna uwzględniać w swojej pracy upodobania klientów, to ponadto musi zachować bardzo sztywne standardy wiążące się z bezpieczeństwem. Naturalnie, dla każdego kto planuje budowę domu współpraca z architektem to oczywistość. Oczywiście, można zakupić gotowy projekt domu, ale w obecnych czasach większość z nas chce by dom był unikatowy i dopasowany do naszych potrzeb i upodobań.

Kosztowny zawód

Zwykły człowiek, który do tej pory nie miał do czynienia z żadnym przedstawicielem tego zawodu, zwykle nie ma wiedzy o tym jak ciężka jest to praca. Młodzi ludzie decydujący się na studiowanie na architekturze też zazwyczaj nie wiedzą, jak wielka konkurencja jest na rynku i jak niezwykle wymagający i kosztowny to zawód.

Właśnie tak, drogi. Nawet Standardowe wyposażenie czyli stół kreślarski, dobra lampami (lampytanie.pl), wszelkiego rodzaju linijki, skalówki, krzywiki i mnóstwo innych rzeczy, którymi zwykły człowiek nie potrafiłby się posłużyć, to wydatek około tysiąca złotych. I to tylko na początek. To oczywiste, że kalkę kreślarską, ołówki, tusze, pisaki i inne takiego rodzaju rzeczy nabywa się często, bo najzwyczajniej w świecie się ich bez ustanku używa. Wystarczy znaleźć jakikolwiek sklep dla architektów i sprawdzić ceny, aby uświadomić sobie koszty. Architekt powinien też mieć doskonałe rozeznanie w kwestii producentów urządzeń i akcesoriów do mieszkań. Ostatecznie to on ma służyć dobrą poradą.

architekci wnętrz współpraca
Autor: digital cat
Źródło: http://www.flickr.com

Jak przetrwać w tym zawodzie?

Naturalnie, nie ma gwarancji, że praca włożona w projekt się opłaci. Architekci zwykle biorą udział w konkursach, a to oczywiste, że zwycięski projekt może być tylko jeden. Nikt nie płaci im za pracę włożoną w przygotowania do konkursu.

Wśród ludzi funkcjonuje przekonanie, że (na przykład architekci Katowice) zarabiają gigantyczne pieniądze. Naturalnie, zdarza się tak – gdy nasz projekt zwycięża w prestiżowym konkursie. Czasami wystarczy kilka wygranych w roku, żeby mieć zapewniony byt na cały rok. Ale zazwyczaj się tak nie dzieje.

Dlatego też wielu architektów zaczęło się trudnić również projektowaniem wnętrz. Trzeba jedynie wyszukać w sieci hasło „architekci wnętrz”, by znaleźć całe mnóstwo ofert. Jest to dla nich jakiś metoda na w miarę stałe dochody. W szczególności dziś, kiedy tego rodzaju usługi zyskują na popularności.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*