Skip to content

Ciekawe aranżacje ścian

Wszyscy lubimy spędzać czas w cudownie zaaranżowanych wnętrzach. W odpowiednio zaaranżowanych pokojach nie tylko skuteczniej wykonuje się obowiązki, ale również milej wypoczywa. Stąd też powinniśmy poświęcać dużo czasu oraz zaangażowania, by stworzyć najlepszą dla siebie i swoich najbliższych przestrzeń do funkcjonowania. Musi zgadzać się z naszym gustem, jak również zainteresowaniami i stylem życia.

Malowanie
Zanim przystąpimy do konkretnych prac, lepiej poznać teorię. Na rynku odnajdziemy dużo specjalistycznych czasopism, które są pełne świetnych rozwiązań oraz inspiracji, które możemy wykorzystać w sowich mieszkaniach. Pamiętajmy o tym, by nie chwytać się panicznie jednej aranżacji. Korzystniejszy i mniej sztuczny efekt dostaniemy jeżeli ze smakiem połączymy ze sobą różne modele, faktury, czy kolory.

Warto rozpocząć aranżacyjną rewoltę od odświeżenia ścian. Pamiętajmy, że kolory posiadają swoją mowę. Można także za pomocą konkretnych barw wymodelować wnętrze, tak jak to się dzieje za pomocą kosmetyków, podczas makijażu. Ciemne kolory pogłębią nasze wnętrze, a z kolei jaśniejsze dodadzą pomieszczeniu więcej przestrzeni. Dodatkowo, ciepłymi barwami wyczarujemy intymny klimat. Aby wiedzieć, jakie są teraz trendy barwy wnętrz, warto zajrzeć na witryny internetowe popularnych producentów farb.

Bosch GLL 3 80 P Professional
Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Odnajdziemy tam przygotowane kompozycje, bogatą paletę kolorów, jak również (sprawdź stronę) mnóstwo przydatnych informacji.

Jeśli wydaje nam się, że ściany możemy tylko pomalować, to jesteśmy w wielkim błędzie. Do mody wracają tapety ścienne aranżacje. Na przekór obiegowej opinii, tapeta jest w stanie dodać wnętrzu szczypty elegancji. Trzeba tylko niezwykle ostrożnie dobierać wzór, gdyż bardzo łatwo można popaść w przesadę. Bardzo modne są teraz wzory stylizowane na lata 20. i 30. Interesującym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są tapety – kolorowanki do pokoju dziecięcego. Są na nich przygotowane wydruki, które nasza pociecha może w najróżniejszy sposób pomalować. Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek oraz śladów świecowych kredek na pomalowanej ścianie. Bardzo popularne są również – rzuć okiem – specjalne naklejki na ściany, które odmienią każde wnętrze.

Źródło:

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*